SPARTA - TŘINEC

Utkání 23. kola extraligy komentuje Jaroslav Martínek

SPARTA - TŘINEC 1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Zápas odehrán
60:52
Třinec rozhoduje v prodloužení. Král zachytil u mantinelu zdánlivě ztracený puk a přihrál ho dopředu na Janků, který byl úplně sám před Břízou. Zamíchal pukem a poslal ho nad ramenem gólmana do sparťanské sítě. Třinec si z Prahy odváží dva body, poprvé v sezoně Spartu porazil.
60:01
Začalo prodloužení. Třinec volí ofenzivní variantu se třemi útočníky a jediným obráncem, Sparta se rozestavila klasicky 2+2.
60:00
Utkání se v normální hrací době nerozhodlo, bude se prodlužovat.
58:54
Nabuzená Sparta mohla strhnout zápas na svou stranu. V momentě, kdy se vyloučení hráči vraceli na led, našlápl u manitnelu Kratěna a ze středního pásma se prokličkoval až před Lakosila, tam ale puk nezvedl a třinecký gólman ho téměř na brankové čáře zastavil betonem.
58:08
Sparta vyrovnává, 1:1. Marek přihrál od modré čáry Tomajkovi, který tvrdou ranou z kruhu umístil puk pod břevno. Marek, v minulé sezoně hráč Třince, bodoval ve všech dosavadních zápasech proti svému bývalému klubu.
56:53
Bude se hrát 4 na 4, za napadení je vyloučen Jančařík a za sekání Vrbata.
56:15
Se Sedlákovou jedovatou střelou od levého hrazení měl Lakosil plno práce, nakonec ale skákající puk zkrotil a odpálil ho hokejkou do rohu.
55:38
Řezníček ve středním pásmu podklouzl, čehož mohla využít dvojice Pletka, Král, ale zaskočený Pletka neměl v brejku rychlost a promarnil možnost přihrávky. Puk tak dotlačil až před Břízu, který ho v pohodě chytil.
54:46
Sparťané jsou aktivnější, hrají důrazně a rychle bruslí, ale jejich tlak končí většinou jen v rozích. Před Lakosila Třinec soupeře nepouští.
52:00
Hra je dost neurovnaná, hosté se stáhli na modrou čáru a spoléhají na brejky, ale Sparta se marně snaží dobýt útočné pásmo.
49:45
Brošovu prudkou střelu chytá Lakosil efektně do lapačky.
48:38
Třinec využívá přesilovku, vede 1:0. Ihned po buly nahazoval od modré Malinský a k puku se tak dostal Král, jehož pokus o křížnou nahrávku si Srdínko srazil do vlastní sítě.
48:32
Chabada je potřetí v zápase vyloučen, tentokrát za sekání. Začíná přesilovka Třince.
47:46
Agilní Skořepa poslal prudkou ránu z pravého kruhu, k odraženému puku se dostal Melenovský, ale Bříza jeho dorážku kryl.
47:30
Štefanka za brankou špatně rozehrál a k puku se dostal Kratěna, který povyjel a z ostrého úhlu se marně snažil překvapit pozorného Lakosila.
46:44
Po překvapivé kolmé přihrávce od Výtiska šel úplně sám na Lakosila Tomajko, ale bekhendový blafák nezvedl a puk tak skončil na Lakosilově betonu.
45:25
Ke dvěma střelám v krátkém sledu po sobě se dostal Skořepa, ale Bříza si s oběma pokusy poradil. Dezorientovaná obrana Sparty následně vyhazuje na zakázané uvolnění.
42:59
Třinec vypadá, jako kdyby přesilovku okoukal od soupeře. Do šance se nedostal, naopak v brejku se Chabada dostal až za branku hostů, nahrával před ní Brošovi a ten zblízka trefil Lakosila do hrudi.
40:59
Janků v dobré střelecké pozici ještě nahrával Královi na hranici brankoviště, třinecký kapitán se ale nedostal ke střele, protože jej zahákova Tomajko. Třinec bude hrát přesilovku.
40:01
Začala třetí třetina. Padne na Spartě vůbec gól?
40:00
Konec druhé třetiny, stále nepadl gól. Spoře zaplněnou halou se ozývá nesmělý pískot, Sparta promarnila obrovskou šanci dostat se do vedení ve dlouhé přesilovce pět na tři.
38:46
Třinec je v pěti. Přesilovkový zmar Sparty vyvrcholil nepovedenou rozehrávkou, která končí zakázaným uvolněním.
37:43
Třinec je ve čtyřech, ve zbytku dvojnásobné přesilovky jen Chabada hledal od zadního mantinelu před brankou Sedláka, jehož slabou střelu ale Lakosil chytil.
36:47
Třinecká trojice Král, Pavelek, Malinský dlouho vůbec nepustila Spartu do pásma. Nakonec se to domácím přece podařilo, ale puk si jen na modré vyměňovali Řezníček s Hanzlíkem, jehož střelu vyrazil Pavelek mimo hrací plochu.
35:43
Na útočné modré Třince se střetli Řezníček se Skořepou. Skořepa je vyloučen a Sparta bude hrát dvě minuty přesilovku pět na tři!
34:46
Sparta bude hrát čtyřminutovou přesilovku. Žabka si vykoledoval 2+2 minuty za sekání a vysokou hůl.
32:47
Vondráček je na ledě, Třinec se dlouho k ničemu nedostal. Až v závěru přesilovky našel Pletka křížnou přihrávkou Pavla Janků, který se snažil o kličku, ale puk mu v poslední chvíli odpálil od hokejky Řezníček.
30:47
Kudrna pálil od modré a Vondráček zahákoval clonícího Ivana. Hosté budou hrát přesilovku.
27:53
Po levém křídle unikal Sedlák, ale Janků se s ním stačil vrátit a donutil ho ke slabé střele bekhendem z úhlu, s níž Lakosil neměl problémy.