Spartě pomohl signál, Ton vystřelil bonusový bod v prodloužení

České Budějovice - Sparta: utkání rozhodl v prodloužení Petr Ton | foto: Ladislav Němec, MAFRA

29 2008
Budějovický Poživil se vracel z trestné lavice, ale do obranného pásma už dosprintovat nestihl. Útočník soupeře Petr Ton v prodloužení mocně napřáhl a trefil bonusový bod. Hokejisté Sparty porazili České Budějovice 2:1. K vítězné brance pomohl vítězům nacvičený signál.

"Řekli jsme si s Jirkou (Vykoukalem), že to zkusíme," popsal Petr Ton. "A vyšlo to." Napálil puk z voleje a povyjetý gólman Kovář nestačil na ránu reagovat.

Právě brankáři však v utkání zářili. Střelci na obou stranách měli s jejich překonáním velké problémy. Prosadil se až z nevinné akce čtvrtého sparťanského útoku mladík Mrňa. Zvolil pokus přes bránícího reprezentanta Sičáka.

"Čekal jsem, že Mrňa bude nahrávat, a přesouval jsem se," vysvětloval gólman Jakub Kovář. "Najednou se puk ocitl přede mnou a ani nevím, jestli to byla teč od brusle, nebo přímá střela."

Za domácí šťastně vyrovnal Huml. Podklouzl, ale trefil se po ledě k protější tyčce. "Důležité bylo dát puk z voleje. Brankář to pak má těžké," řekl Ivan Huml. "A to se mi povedlo."

Sparta přehrála soupeře hlavně ve druhé třetině, kdy měl Kovář dvacet zákroků. "Měli jsme dát v některé přesilovce gól na 2:0 a soupeř by už těžko vyrovnal," litoval Petr Ton.