Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stanley Cup je na Slovensku. Hossa z něj pojí bryndzu, Kopecký dršťkovou

Tomáš Kopecký (velvo) a Marián Hossa přivítali Stanleyův pohár v Bratislavě | foto: ČTK

5 2010
Kdyby chtěli čeští fanoušci vidět Stanleyův pohár, museli by popadnout fotoaparáty a vydat se k sousedům na Slovensko. Doma se letos nedočkají. Krátce před polednem se nejslavnější hokejová trofej objevila v Bratislavě, kde na ni čekali letošní vítězové z Chicaga: Marián Hossa a Tomáš Kopecký.

Stanley Cup přivezli tradiční strážci v bílých rukavičkách Mike Bolt a s ním méně zkušený Howie Borrow. Bolt ho doprovázel už v roce 2002 do Uherského Hradiště, Berouna, Litvínova a Pardubic, a od té doby byl v Česku ještě několikrát.

Jenže letos nebyl mezi šampiony NHL z Chicaga žádný našinec a slavný stříbrný válec se tak bude blýskat jen na Slovensku. Ve čtvrtek ráno přiletěl na vídeňské letiště Schwechat a jeho "cupguardi" ho dovezli do Bratislavy.

Odtud poputuje do Trenčína a Dubnice nad Váhom, kde žijí oba jeho slovenští vítězové. "Chci si tyhle chvíle užít. Hraju hokej dlouhá léta, na tuhle příležitost jsem čekal," uvedl na tiskové konferenci Marián Hossa, jenž byl letos potřetí za sebou ve finále play-off NHL - ve dvou předešlých případech však skončil jako poražený.

Hvězdný útočník chce obrovitou trofej využít netradičně, naplní ji oblíbenými bryndzovými pirohy, které pak bude pojídat přímo ze stříbrné mísy. "Ale určitě do něj poteče i spousta šampaňského," usmál se.

Kopecký chce z poháru konzumovat dokonce dršťkovou polévku, podobně jako před dvěma lety, kdy přivezl Stanley Cup po vítězství s Detroitem. "To byla moje jediná podmínka v celém programu. Zbytek jsem nechal na Mariánovi a organizátorech oslav," prohlásil forvard.

Stanley Cup už má za sebou letní putování po Americe, kde se s ním potěšili Sharp, Kane, Seabrook, Toews, Keithm, Fraser a Brouwer. Na Slovensku bude do soboty.

"Já ho určitě chci vzít na hřiště, kde jsme vyrůstali. Dodnes si pamatuju na úžasné souboje s bráchou o Stanleyův pohár, hrané s míčkem na čtyři vítězné zápasy," vzpomínal Hossa.

"Kamarádům jsme tehdy slíbili, že jednou budeme hrát o ten skutečný. Jsem rád, že se nám to podařilo splnit. Bude úžasné, až přijdu s pohárem do naší malé dílničky, kde máme všechny fotky z našich hokejbalových časů."

Autor:


Témata: Marián Hossa

Najdete na iDNES.czmobilní verze