Stavjaňa se bál, že se hráči uspokojí

7 2001
Havířov - Je po zápase, ze zpocených hokejistů se kouří. Slaví Třinečtí. Shodí helmy na led a po břichu doklouzají k mantinelu, za kterým celou dobu bouřila početná skupina jejich fanoušků. Třinec zvítězil v Havířově 5:3, je to jejich čtvrté vítězství v řadě. Před nadcházející krátkou přestávkou jsou v pohodě. Trenér Antonín Stavjaňa však stále vraští čelo, euforii nepropadá. Přiznal, že se zápasu v Havířově bál.Zde čtěte další zajímavosti ze 12. kola

"Velice," oddechl si teprve po utkání. "Vyhráli jsme ve Zlíně, ve Varech a porazili doma Spartu. V kabině bylo cítit uspokojení, chvílemi bylo znát, že někteří borci víc myslí na kanadské bodování než body dotabulky."

Cestu k vítězství neměli Třinečtí zrovna jednoduchou. Prohrávali 0:1, hrálo se 2:2, dlouho byl stav napnutý při skóre 3:4. "Zase, už poněkolikáté, jsme udělali stejnou chybu," posteskl si havířovský útočník Robin Bacul. "Dali jsme gól a přestali hrát. Tak je to špatně."

Právě Bacul otevřel v 7. minutě skóre. Sebral puk přespříliš kličkujícímu Janu Markovi a bekhendem nájezd proměnil. Byl to jeho premiérový gól v sezoně. Radostí vyhodil hokejku vysoko do vzduchu. "Konečně, ale prohráli jsme, takže radost nemám."

Třinečtí hokejisté byli rychlejší, hrozili z brejků a přečíslení. Domácí trenéři se tomu snažili čelit nasazením čtvrtého útoku. V něm hráli mladíci Vrána, Boháč a Křestan. Byli agresivní, měli i šance, ale tým to na kolena nezvedlo.

"Na Slavii jsme prohráli, ale hráli jsme tam dobře. Teď jsme ten výkon nezopakovali ani na padesát procent," zlobil se trenér poražených Ivo Peštuka. "Chybovali jsme příliš, chybělo nasazení a druhý gól na 2:0. Ten nás mohl uklidnit."

Havířovu nepomohl ani vytrejdovaný útočník Karol Bartánus ze  Zlína. Hrál v centru druhé formace, ale proti Třinci mu scházela rychlost a přesnost.