Štich dostal za zákrok na Humla trest na jeden zápas a pokutu

Boleslavský obránce David Štich (vlevo) v přípravném duelu proti Kladnu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

10 2017
Hokejový obránce David Štich z Mladé Boleslavi dostal za faul na chomutovského útočníka Ivana Humla od disciplinární komise extraligy trest na jeden zápas a pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu.

Pro sedmadvacetiletého Šticha je to už druhý postih v sezoně, protože v polovině listopadu byl suspendován na pět utkání poté, co narazil nebezpečně na mantinel plzeňského forvarda Ondřeje Kratěnu.

Štich v 18. minutě nedělního domácího utkání 37. kola s Chomutovem (2:3) zasáhl Humla po přerušení hry hokejkou do obličeje a dostal trest na pět minut a do konce utkání za nebezpečnou hru vysokou holí.

„Soupeři se nejdříve střetli holemi, načež hráč svoje jednání zopakoval a zvedl přitom hůl drženou v obou rukách na úroveň hlavy a krku protihráče. Zasáhl jej do obličeje a způsobil mu tržné zranění na bradě,“ uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Karel Holý, který zákrok překvalifikoval na zásah do oblasti hlavy a krku.

Štich inkasoval i desetiminutový trest za nesportovní chování a celkem v utkání dostal 35 trestných minut. Dohromady jich má na kontě 96 z 21 duelů v sezoně. Nastoupit nemůže v pátek na ledě vedoucího Třince.

Pokutu 10 tisíc korun dostal od ředitele extraligy Josefa Řezníčka klub Mountfield Hradec Králové za hodnocení výkonu rozhodčích v den utkání ve sdělovacích prostředcích. Udělil ji poté, co se po duelu 35. kola v úterý 3. ledna s Libercem moderátor zápasu vyjádřil k výkonu a vetování hlavního sudího Vladimíra Pešiny.

„Povinnost daná herním řádem se vztahuje i na smluvního moderátora utkání, zvlášť když tlumočí oficiální stanoviska klubu. Rozhlasová zařízení stadionů jsou chápána jako sdělovací prostředek,“ prohlásil Řezníček.

1. Liberec 52 31 2 6 13 136:102 103
2. Třinec 52 24 9 8 11 158:125 98
3. Sparta 52 26 5 6 15 164:117 94
4. Hr. Králové 52 24 5 7 16 159:125 89
5. Litvínov 52 20 13 2 17 128:126 88
6. Kometa 52 22 4 10 16 158:139 84
7. Chomutov 52 18 10 6 18 149:154 80
8. Vítkovice 52 19 8 3 22 119:126 76