Střelec vítězného nájezdu Broš chtěl mít dobrý pocit

Sparťanský útočník Michal Broš (vlevo) rozhodl zápas proti Pardubicím při samostatných nájezdech. | foto: Michal Šula, MF DNES

26 2008
Pět hráčů před ním neuspělo. Až se včera ke svému pokusu rozjel útočník Michal Broš a střelou k tyči zajistil hokejistům Sparty při samostatných nájezdech výhru nad Pardubicemi 5:4.

"Byl to příšerný zápas. Trápili jsme se, náš výkon byl hrozný. A když už to vypadalo, že jsme ve třetí třetině dali vítězný gól, tak jsme nechali Pardubice srovnat," litoval Broš. "Takže proměnit ten nájezd byla pro mě jediná šance, jak mít ze zápasu dobrý pocit."

Což se vám povedlo.
Jinak by to byla hodně těžká noc. Říkal jsem si, že buď potvrdím tu hrůzu, co jsem dneska předváděl, nebo to všechno změním.

Křištálová lupa

Jenže na mladíka v pardubické brance Růžičku předtím nevyzráli vaši spoluhráči Ton s Ručinským, Ton ani při trestném střílení v první třetině. Věděl jste dopředu, co uděláte?
Viděl jsem, že to dvakrát chytil do lapačky. Ale blafák jsem nechtěl dělat, protože ho ani moc dobře neumím. Zbylo tak jediné volné místo pod lapačkou a to jsem trefil. Jsem rád, že jsem na něj vyzrál.

Výkon vašeho týmu byl až do poloviny poslední třetiny bídný. Proč? V čem byly Pardubice pro vás tak nepříjemný soupeř?
Oni jsou silní u mantinelů, dobře nás zavírali v obranném pásmu. A my jsme dělali chyby. Místo abychom hráli jednoduše.

Přesto jste nakonec i počtvrté v řadě vyhráli.
Jo, je to slušná série, ale dneska se na to moc dívat nedalo. Takhle jsem to aspoň cítil. Pro mě osobně to totiž byl emočně těžký zápas, protože jsem si hned první střídání strhnul hranu u brusle. Vypadl jsem ze hry. A pak jsem se ještě pořád hádal s čárovým rozhodčím kvůli buly.