S PUKEM POD KONTROLOU. Snímek z hokejové extraligy zachycuje zlínského útočníka...

S PUKEM POD KONTROLOU. Snímek z hokejové extraligy zachycuje zlínského útočníka Martina Cibáka. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Střelecký zmar Zlína pokračuje. Výsledky přijdou, věří Jurík

• 2
V NHL by jeho zákrok proti střele Jaroslava Bednáře aspiroval na gólmanskou akci sezony. Avšak ani zázračný zásah lapačky Libora Kašíka na brankové čáře hokejistům Zlína k úspěchu na ledě Hradce Králové nepomohl. Porážka 1:2 je poslala na předposlední místo extraligové tabulky.

„Proti minulé sezoně není start tak strašný,“ snaží se Kašík hledat ve svízelné situaci pozitiva. Zatímco loni měl Zlín po osmi kolech pouze tři body, teď má o čtyři více. „Když budeme hrát jako ve třetí třetině, výsledky přijdou,“ věří asistent kouče Zlína Juraj Jurík.

Hosté domácí mačkali, přestříleli je 12:5, jenže se ujala pouze rána Říčky od modré, která šťastně proklouzla mezi betony Kacetla. Větší šance Zlín zazdil. „Neměli jsme sílu, abychom puk do sítě dotlačili,“ poznamenal Jurík.

Jeho celek vyplýtval síly mimo jiné v oslabeních, v prostřední třetině nabídl domácím dokonce dvě minuty trvající dvojnásobnou výhodu. Nejprve byl za vysokou hůl vyloučen Čachotský a ještě při hradecké výhodě hráli hosté v šesti. Trest přišel za 27 vteřin. „Bylo to hloupá chyba, která nakonec rozhodla,“ štvalo zlínského asistenta.

Zlínským hokejistům nebyla nic platná výrazná střelecká převaha (30:19). „Střel jsme měli hodně, ale nejsou to vyložené šance,“ zmínil Kašík, který byl vyhlášen hvězdou utkání.

O gólové příležitosti se připravovali hosté také sami. Přečíslení tří proti jednomu pokazili poprvé postavením mimo hru, podruhé nahrávkou na obsazeného hráče.

Po páté porážce jsou za Zlínem už jen Karlovy Vary, pořád má ale dva odložené domácí duely k dobru.