Sundin se trefil a Toronto vede

14 2001
Ottawa - Jedenáct minut už se v ottawské hokejové hale hrálo prodloužení, když švédský útočník Mats Sundin poslal puk za záda domácího gólmana Lalima. Byl to jediný gól utkání a hostující Toronto díky němu vyhrálo nejtěsnějším rozdílem. V sérii prvního kola play off NHL se tak kanadský tým ujal vedení 1:0 na zápasy. Gólma Toronta Joseph zaznamenal desátý shotout v play off.

"Prodloužení je vždycky hodně náročné na psychiku. Dneska to klidně mohlo skončit obráceně," řekl po utkání šťastný střelec pro agenturu AP. Nešťastný Patrick Lalime v brance Ottawy se nemohl utěšovat ani výborným předvedeným výkonem. "Je to hrozné," naříkal si po zápase. "Přitom jsem se cítil skvěle, ten gól to ale zkazil."

Lalimovo umění zastínil Curtis Joseph. Zkušený gólman zastavil všech 36 střel, jež na něj ottawští hráči vyslali a připsal si již desátý shotout kariéry ve vyřazovacích bojích. Strážce ottawské branky Patrick Lalime zastavil přesně o deset pokusů méně. "Vytvořili jsme si dost slušných šancí, jenomže vždycky scházela konečná dorážka," vracel se k porážce Daniel Alfredsson. Ottawa si prohrou ještě prohloubila komplex z prodloužení, bilance 0:6 hovoří za vše.

Příští utkání se hraje v sobotu znovu v Ottawě a potom se týmy přesunou do Kanady.

Statistika zápasu:
Ottawa - Toronto 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 71. Sundin. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.500.
Stav série: 0:1.

Gólman Ottawy nedosáhl v jedenácté minutě prodloužení na puk a Toronto vyhrálo brankou Sundina 1:0