Suverénní jízda týmu kouče Vůjtka

15 2003
Moskva - Hokejisté Jaroslavle vyhráli s jedenáctibodovým náskokem základní část ruské ligy a do play off, v němž budou obhajovat loňský titul, vstoupí z nejlepší pozice. V posledním kole jim už neublížila ani domácí prohra 1:2 v prodloužení s Čerepovcem. V rodinném duelu Vladimírů Vůjtků se tak mohl radovat mladší z nich, čerepovecký útočník. Druhý v tabulce skončil Omsk, který deklasoval celek Čeljabinsku 5:0. Po gólu vstřelili Pavel Patera a Martin Procházka.

Spolu s Tomášem Vlasákem si čeští hokejisté připsali celkem osm bodů, protože každý z nich ještě na dvě branky přihrál. Vlasák a Patera tak potvrdili své výsadní postavení v kanadském bodování superligy.

CSKA Moskva do play off nepostoupil, skončil desátý. Dušan Salfický se v posledním zápasu dostal do branky na závěrečných 11 minut; po čtvrtém inkasovaném gólu vystřídal Ildara Muchometova a do konce utkání už od hráčů Magnitogorsku neinkasoval.  Moskevský klub se Salfickým za zády v závěru alespoň snížil na 1:4.

Play off začne prvními zápasy v úterý 18. března. Ve čtvrtfinálových sériích se utkají Jaroslavl - Ufa, Omsk - Dynamo Moskva, Čerepovec - Magnitogorsk a Kazaň - Togliatti.

Výsledky - 53. kolo
Jaroslavl - Čerepovec 1:2 v prodl., Křídla Sovětů Moskva - Kazaň 1:1, Spartak Moskva - Togliatti 3:2 v prodl., Novosibirsk - Ufa 1:2, Chabarovsk - Nižněkamsk 4:1, Perm - Novokuzněck 3:3 (za domácí Veber 1+0), Čeljabinsk - Omsk 0:5 (Patera 1+2, Procházka 1+2, Vlasák 0+2), Petrohrad - Dynamo Moskva 3:2, CSKA Moskva - Magnitogorsk 1:4.