Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švédské hry zajímaly i celebrity z NHL

11 2001
S t o c k h o l m (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Vstupní draft zámořské NHL je téměř za dveřmi a jelikož kluby stále hledají posily i mezi evropskými hokejisty středního věku, není divu, že se na Švédské hry přijela podívat i řada šéfů a skautů klubů zámořské ligy. Neměli to do Stockholmu až tak z ruky, nedaleko se totiž konal Turnaj čtyř do osmnácti let. V jejich notýscích se jistě objevilo několik českých jmen, možná příštích adeptů nejlavnější hokejové soutěže.

Pravidelným hostem na utkáních byl Dave Taylor, generální manažer Los Angeles Kings. Po ledě se proháněl jeho nedávný svěřenec Tomáš Vlasák, ale Taylor si pilně zapisoval zejména v okamžicích, když byli v akci Pavel Vostřák, Kamil Brabenec a Karel Pilař. Sledoval pečlivě také kanadské mužstvo. I zde může najít řadu zkušených hráčů, z nichž někteří se mohou z Německa vrátit do NHL ještě před play off.

Do hlediště haly Globen zamířili i generální manažeři Mike Milbury (NY Islanders), Kevin Lowe (Edmonton) a Bob Gainey (Dallas). Pro vedení St. Louis zase skautovala slovenská legenda Peter Šťastný, ve službách newyorských Islanders pracoval Ken Morrow, jediný hokejista historie, který v jedné sezoně získal Stanley Cup i olympijské zlato.

O názory slovenské legendy Petera Šťastného je stále zájem, nyní pracuje jako člen managementu St. Louis Blues

Dave Taylor, generální manažer Los Angeles Kings, pozorně sledoval zápasy na Švédských hrách

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze