Švédský tisk: nadvláda Čechů skončila

7 2003
Stockholm - "Tři koruny se z devalvovaného platidla znovu stávají valutou, s níž je třeba počítat," oslavoval švédský deník Dagens Nyheter čtvrteční výhru hokejistů nad českým týmem. Přes optimismus po vítězstvích nad Kanadou a Českem ale nefavorizuje domácí tým na vítěze Švédských hokejových her. Výhru nad Čechy totiž podle listu nelze přeceňovat. "Období české hokejové nadvlády totiž buď již skončilo, nebo si přinejmenším vybírá dovolenou," uzavírá Dagens Nyheter svůj hokejový příspěvek. Švédsko - Česko 4:1 x Dnes Česko - Kanada, on-line od 19.00 ZDE

Ale vítězství nad Českem švédský tisk vítá. Tisková agentura TT k tomu připomíná, že švédská reprezentace vyhrála poprvé po devítiměsíční sérii porážek ve vzájemných utkáních.

Švédové se podle TT prosadili rychlostí a fantazií, ale na druhé straně promarnili hodně šancí. Navzdory výrazné převaze a vynikající první třetině svítil na ukazateli skóre po prvních dvaceti minutách stav jen 2:1 pro Švédsko.

"V první třetině Švédsko dominovalo bez ohledu na to, kolik hráčů bylo právě na
ledě," konstatuje TT.

Agentura dále vyzdvihuje zejména výkon první a druhé domácí pětky a také taktiku trénérů, kteří nedali v závěru utkání českému celku možnost nepříznivý výsledek zvrátit. Z českého týmu pak TT nezaujal výkon žádného z hráčů.

Také přední deník Dagens Nyheter nešetřil chválou na adresu výkonu Tre Kronor především v první třetině. Zatímco proti Kanadě měli Švédové velké potíže s využíváním přesilovek, proti Čechům byli o poznání efentivnější, když dokázali využít i přesilovku pět proti třem v polovině druhé třetiny.