Reportáž skončila 14. 4. 2016 9:17

Švýcarsko vs. Česko

Přípravné utkání před MS v hokeji 2016 komentuje Robin Krutil.

ŠVÝCARSKO - ČESKO 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), konec
Domácí Švýcaři oslavují vítězství. Český celek sice byl v první i třetí třetině aktivnější, ale doplatil na slabší koncovku a hlavně na nepovedenou prostřední část. Oba soupeři se znovu střetnou v pátek.
60:00
Konec zápasu.
59:54
Už se zdálo, že Švýcaři do prázdné branky zpečetí výsledek, ale zastavil je ofsajd. České šance na vyrovnání nicméně mizí.
59:29
Slušná palebná pozice pro Kundrátka, ale brankář Zurkirchen si připisuje další zákrok.
58:40
Českou kombinaci zakončoval pálící Jeřábek, jeho pokus se však neujal.
57:45
Důležitý moment Trenér Vůjtek si vzal oddechový čas a po něm odvolal brankáře. Česko se pokusí o vyrovnání v šesti proti čtyřem!
57:45
Tresty Ještě jeden švýcarský faul a s ním spojená česká přesilovka.
56:51
Důležitý moment Špatné domácí střídání nabídlo velkou šanci Gulašovi, který měl hodně prostoru, ale trefil brankáře Zurkirchena.
54:28
Tresty Přesilovka pro změnu pro český tým, dvě minuty za podražení dostal Grossmann.
53:44
A hosté už jsou kompletní.
52:35
Důležitý moment Švýcarům se nepovedlo trefit bránu, zato tvrdým projektilem sestřelili bránícího Ruttu. Ten ovšem dokázal odjet po svých.
52:54
Češi už jsou ve čtyřech.
51:44
Tresty I Švýcaři si zahrají pět na tři, dvě minuty za držení inkasoval Zohorna.
50:54
Tresty Kundrátek vyloučen na dvě minuty za hákování.
50:35
Wieser zakončoval z otočky, puk proletěl kolem české branky.
50:10
Holík zkusil štěstí bekhendem z pravé strany, Zurkirchen puk vyrazil a poté se na něj vrhnul, aby přerušil hru.
48:37
Ani tentokrát Češi v přesilovce neuspěli.
47:47
Svižnou českou kombinaci uťal nepřesný pas Zaťoviče, Švýcaři se osvobodili.
46:37
Tresty Hollenstein přidržel Ruttu, dostal dvě minuty a nabízí českému týmu přesilovku.
46:04
Góly Češi snižují na 2:3! Zohorna od levého mantinelu servíroval puk před bránu, kde jej Kousal šikovně nadzvedl do horního rohu švýcarské branky.
45:25
Domácí nyní zakládají své útoky hodně rozvážně, čas hraje pro ně.
43:45
Rozhodčí si ještě situaci nechali potvrdit na videu, které ukázalo, že kotouč zůstal před brankovou čárou.
43:45
Důležitý moment Kubalík měl blizoučku ke gólu, ale jeho povedený pokus skončil na spojnici tyčky a břevna. Odsud se puk odrazil pod záda brankáře Zurkirchena.
42:49
Gulaš si v nadějném breku snažil vytvořit ještě lepší střeleckou pozici, ale do jeho kličky vložil hůl vracející se soupeř.
40:39
Češi začali aktivně, ale Kubalíkova střela k úspěchu nevedla.
40:01
Druhou třetinu zvládli mnohem lépe domácí. Paradoxně je nastartovalo dvojnásobné oslabení, které ubránili a ve čtyřech se potom utrhli do vedení. Od té doby Švýcaři překypovali energií a český tým přehrávali, což potvrdili pro změnu trefou v přesilovce.
40:00
Konec druhé třetiny.
39:03
Odpovědět mohl Urban, ale ztroskotal na brankáři Zurkirchenovi.
38:49
Góly Domácí využívají přesilovku a vedou 3:1. Wieser získal puk před brankovištěm, jeho první pokus ještě bránící hráč zblokoval, ale napodruhé už švýcarský útočník zamířil přesně do horního růžku nad Kovářovu lapačku.
37:52
Švýcaři se agresivně tlačili do české branky, kotouč zůstal pod Kovářem.
37:31
Tresty Zaťovič potrestán na dvě minuty za hákování, přesilovka pro Švýcary.
36:38
Holík se dostal k puku před švýcarskou brankou, svou otočku ale nezvládl provést dost rychle a soupeř jej zblokoval.
35:34
Nyní pro změnu tlačí Češi. Koukalův pokus však betonem vytěsnil Zurkirchen, Gulaš pak bekhendem z nadějné pozice bránu minul.
33:52
Švýcarská převaha pokračuje. Vedla ale jen k Rathgebově ráně od mantinelu, kterou Kovář vyrazil.
33:13
Češi se dlouho nedokázali vymanit z pásma, švýcarský tlak ukončil až brankář Kovář, který přikryl zatoulaný puk.
31:30
Švýcaři si čím dál víc věří a pro český tým na ledě zbývá čím dál méně místa.
30:06
Góly Švýcarsko skóruje v oslabení a vede 2:1. Hollenstein obral o puk Trončinského, uháněl sám na Kováře a střelou po ledě jej prostřelil.
29:30
Kundrátek napálil puk jen do soupeře před sebou, domácí nejtěžší chvíle přežili a ve čtyřech dovezli puk až před českou branku.
29:00
Tohle Češi nezvládli, nechali si ustřelit puk do vlastního pásma.
28:27
Tresty Další Švýcar putuje na trestnou lavici, Haas dostal dvě minuty za sekání. Češi budou hrát pět na tři.
27:59
Kundrátek dostal od Kempného nabito na ránu z první, ale špatně trefil puk.
27:15
Tresty Domácí útočník Hollenstein vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
26:30
Gulašovo nahození ze středního pásma skončilo u švýcarského brankáře.
25:43
Kovář čelil tvrdé ráně přes obránce, dokázal ji vyrazit.
24:57
Češi se usadili ve švýcarském pásmu, jejich snaha vyvrcholila střelou Zaťoviče, kterou domácí přizvedli mimo kluziště.
23:55
Mezi české kruhy si to namířil obránce Schneeberger a z velmi dobré pozice zamířil jen těsně vedle.
22:45
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale obě defenzivy jsou pozorné a soupeře do šancí nepouštějí.
21:13
Na druhé straně hrozil Ambühl, Kovář byl v brance také připraven.
20:36
Švýcarský gólman měl hned práci, poradil si s pokusy Rutty i Červenky.
20:01
Češi měli v první třetině navrch, ale ze svých šancí využili jen jednu. Nejblíž dalšímu gólu měl Zaťovič, který neproměnil trestné střílení. Švýcaři toho vepředu moc nepředvedli, ale ze své jediné vyložené příležitosti dokázali skórovat.
20:00
19:59
Nakonec se puk dostal před švýcarskou branku, ale domácí nenechali Kašparovi žádné místo.
19:40
Ani tato početní převaha se Čechům příliš nedaří.
18:33
Tresty Dvě minuty pro Ambühla za podražení, druhá přesilovka pro Česko.
18:15
Očekávání bouřlivé atmosféry se nenaplnilo, v hale je po většinu času téměř ticho.
17:33
Nudnou pasáž zakončil český nápor. Zaťovič ovšem v dobré pozici střílel mimo, Kempného pokus z dálky poté zkrotil brankář Zurkirchen.
15:40
Utkání teď trochu ztratilo na tempu, oba celky vrší nepřesnosti.
13:56
Puk se po české kombinaci odrazil do dobré palebné pozice pro Kempného, ten ovšem trefil jen clonící hráče.
12:58
Tresty Domácí bek Rathgeb podrazil Ruttu a dostal dvě minuty, první přesilovka pro Česko.
12:25
Aktivní Kousal za švýcarskou brankou vybojoval puk, ale nedokázal jej doručit žádnému spoluhráči.
11:21
Důležitý moment Zaťovič byl v brejku faulován a vykoledoval si trestné střílení. Jeho střelu ovšem dokázal vytěsnit Zurkirchen.
10:57
Ambühl se pokoušel zaskočit Kováře výpadem zpoza brány, český brankář měl beton přilepený k tyči a puk zastavil.
9:52
Tresty Dvě minuty za podražení dostává Kašpar, Švýcarsko bude hrát druhou přesilovku.
9:15
Češkým hráčům ve vlastním pásmu utekl puk, ale následnou střelu od modré čáry zblokoval Kundrátek.
7:13
Další český nápor. Zohorna o kousek minul horní roh branky, další pokus vytěsnil Zurkirchen.
6:22
Góly Je vyrovnáno. Kašpar vypálil z úhlu a puk si nad ramenem gólmana Zurkirchena našel cestu do sítě.
5:12
Góly Švýcaři střílí branku a vedou 1:0. Zohornovi chyběl kousek, aby unikl do brejku, ale místo toho se do otevřené české obrany vřítil Martschini a střelou na Kovářovu lapačku otevírá skóre.

Švýcarsko: Zurkirchen – Dubois, Geering, Loeffel, Grossmann, Schneeberger, Genazzi, Rathgeb, Schlumpf – Ambühl, Romy, Hollenstein – M. Wieser, Cunti, Bieber – Martschini, Trachsler, D. Wieser – Haas, Schappi, Suter.
Česko: Jakub Kovář – Rutta, Jeřábek, Kundrátek, Kempný, Zámorský, Doudera, T. Voráček, Trončinský – Kubalík, Holík, Červenka – Zaťovič, Urban, Kašpar – Vincour, Koukal, Radil – T. Zohorna, Kousal, Gulaš.
Rozhodčí: Dipietro, Wehrli – Espinoza, Fluri.