Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švýcarský hokejista Sprunger je po operaci, ochrnutí mu už nehrozí

Zraněný Švýcar Sprunger, kterého atakoval Američan Backes | foto: Reuters

6 2009
Bern (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Běžela teprve osmá minuta zápasu mezi Švýcarskem a USA, když americký útočník Backes narazil tvrdě na mantinel domácího Juliena Sprungera. Nejen, že pro Sprungera zápas skončil, ale hrozilo, že pro něj může skončit celá kariéra.

Když po nárazu necítil nohy a prsty na rukou, vypadalo to s třiadvacetiletým mladíkem špatně. Všemu navíc přihlížela v hledišti jeho přítelkyně Elsa.

Doktoři se museli ihned rozhodnout, zda je nutná operace nebo nikoliv. Někteří tvrdili, že operace není nezbytná. Ale pro Sprungera bylo důležité, aby mohl pokračovat v kariéře.

"Rozhodli jsme se pro operaci. Je nutno stabilizovat čtvrtý a pátý obratel," řekl médiím týmový lékař švýcarského týmu Anton Sebesta.

Dvaačtyřicetiletý rodák z Curychu působí u národního týmu již sedmou sezónu. Zákrok byl proveden v úterý v nemocnici v Bernu. Lékaři se snažili provést operaci tak, aby bylo eliminováno riziko, že při dalším zásahu do oblasti krku by mohl Sprunger ochrnout.

Podívejte se na zákrok Američana Backese


Sprunger měl štěstí, operační zákrok se povedl a po brutálním faulu Backese nebude mít trvalé následky. "Míšní kanál je z třiceti procent zúžený. Proto vzniklý tlak znamenal pro pacienta velkou přecitlivělost v obou rukou," komentoval stav švýcarského útočníka po operaci doktor Sebesta.

Sprunger bude muset dva měsíce nosit ochranný krunýř na krku. Zkrátí mu to přípravu na příští sezónu. Další kariéra mladého útočníka, který ve svých třiadvaceti letech startoval už na třetím mistrovství světa, není naštěstí ohrožena.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze