Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sýkora bojoval ve finále se zlomenou rukou

11 2003
East Rutherford, Praha - Co nejrychleji domů! Co nejdřív najít utěšující rozptýlení! Hokejista Petr Sýkora touží zahnat palčivou bolest z těsné porážky ve finále Stanley Cupu mezi přáteli v Česku. Ten ničivý pocit provází ještě jiná bolest. Útočník Anaheimu hrál posledních devět zápasů se zlomenou záprstní kůstkou. V semifinále s Minnesotou dostal ránu holí přes pravou ruku. Jenže v play-off není čas na marodění a pečlivé kurýrování. Vyrobili mu speciální dlahu, lékaři mu před zápasy píchali umrtvující injekce.

Informace se úzkostlivě tajila před kýmkoliv. I před novináři. Soupeř ji totiž mohl snadno zneužít a jedním přesně mířeným seknutím vyřadit Sýkoru definitivně. Zdál se vám čiperný forvard proti New Jersey méně zručný v soubojích jeden na jednoho? Že nepálil jako obvykle? To víte, s takovým úrazem se kličkuje špatně.

"Sejček stěží udržel hokejku v ruce! Sotva vystřelil," tvrdí agent Jaromír Henyš. "A to ještě dokázal dát ve finále dva góly a tři asistence! Ať mi nikdo neříká, že jsou Evropani ubrečení!" Sýkora v posledních týdnech odmítl přijímat telefonické hovory i příbuzným. Ničím se nedal rozptylovat. Při rozmluvách s médii burcoval tým k bojovnosti.

Rovněž Sýkorovi spoluhráči Kariya, Oates, Leclerc a Salej přemáhali ve finále zdravotní potíže. Kariya měl částečně vykloubené rameno, Oates přeražený prst, Leclerc poničenou chrupavku v koleni a Salej pochroumaná záda. Nikdo se však nevymlouval. Hokejisté posouvají práh bolesti a ztrácejí pud sebezáchovy, jakmile jde o vítězství.

"Petrovi ruku prohlédnou a dají do sádry. Snad nebude potřeba operace," prohlásil agent Henyš. Sýkora musel po pondělní prohře protrpět truchlivý přelet z New Jersey do Kalifornie. Únava soužila tělo, úvahy „co kdyby“ hlodaly v mysli.

České křídlo však nehodlá u Pacifiku dlouho lelkovat. "Chce co nejdřív domů," řekl Henyš. Doma v Plzni na žal zapomene snáz.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze