Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tichonov před Baltikou sází na tradiční opory

11 2003
Moskva - Jediného nováčka povolal ruský kouč Viktor Tichonov na hokejový turnaj Baltika Cup. Premiéru možná zažije Konstantin Ruděnko z Jaroslavli, jinak Tichonov sází především na zkušenost a na třetí díl letošní Euro Hockey Tour nominoval ostřílené hráče. Ve výběru jich má Tichonov zatím sedmadvacet a jmenoval také dva náhradníky. Před startem turnaje v Moskvě zúží kádr na třiadvacet jmen.

Ruděnko se při své premiéře bude moci opřít o souhru s Andrejem Kovalenkem a
Vjačeslavem Bucajevem.

Celý klubový útok Maxim Sušinskij, Alexander Prokopjev a Dmitrij Zatonskij, který vládne statistikám ruské ligy, vzal ruský kouč z Omsku.

Ostřílenost jeho výběru pro moskevský turnaj potvrzuje i fakt, že se mohou jaroslavlští Kovalenko, Bucajev a obránce Dmitrij Juškjevič pochlubit zlatými medailemi z olympijských her z roku 1992 z Albertville.

Ruská reprezentace se sejde v pondělí 15. prosince na soustředění v Odincovu a Tichonov odmítl reprezentanty uvolnit na Utkání hvězd, které se hraje o den dříve v Petrohradu.

Širší nominace Ruska na Baltika Cup:
Brankáři:
Maxim Sokolov (Omsk), Vadim Tarasov (Novokuzněck), Jegor Podomackij (Jaroslavl)
obránci: Alexander Guskov, Dmitrij Juškjevič, Alexander Rjazancev (všichni Jaroslavl), Dmitrij Rjabykin, Oleg Tverdovskij (oba Omsk), Sergej Gusev (Čerepovec), Vitalij Proškin (Kazaň), Andrej Skopincev (Dynamo Moskva)
útočníci: Andrej Kovalenko, Vjačeslav Bucajev, Konstantin Ruděnko, Vladimír Antipov (všichni Jaroslavl), Maxim Sušinskij, Alexander Prokopjev, Dmitrij Zatonskij (všichni Omsk), Alexander Bojkov, Alexander Skugarev (oba Togliatti), Vitalij Jačměnev,
Sergej Krivokrasov (oba Chabarovsk), Jurij Dobryškin, Konstantin Gorovikov (oba Čerepovec), Igor Volkov (Ufa), Sergej Koroljov (Kazaň), Sergej Mozjakin (CSKA Moskva).
Náhradníci: obránce Vladimír Čebaturkin a útočník Alexander Drozděckij (oba Kazaň).

Nominace Švédska:
Brankáři:
Fredrik Norrena (Linköping/Švéd.), Mika Lehto (Tappara Tampere),
obránci: Jere Karalahti, Toni Söderholm (oba IFK Helsinky), Sami Helenius (Jokerit Helsinky), Petteri Nummelin (Lugano/Švýc.), Ilkka Mikkola (Kärpät Oulu), Antti-Jussi Niemi (Frölunda/Švéd.), Tuukka Mäntylä (Lulea/Švéd.), Janne Niskala
(Lukko Rauma),
útočníci: Tony Virta, Jukka Voutilainen (oba Hämeenlinna), Antti Aalto, Mikko Eloranta (oba TPS Turku), Erkki Rajamäki, Toni Dahlman (oba Ilves Tampere), Pasi Määttänen, Kalle Sahlstedt (oba HV 71/Švéd.), Kimmo Kuhta (IFK Helsinky), Ville Peltonen
(Lugano/Švýc.), Kimmo Rintanen (Kloten/Švýc.), Hannes Hyvönen (Färjestad/Švéd.), Mika Pyörälä (Kärpät Oulu).

Nominace Finska:
Brankáři:
Fredrik Norrena (Linköping/Švéd.), Mika Lehto (Tappara Tampere),
obránci: Jere Karalahti, Toni Söderholm (oba IFK Helsinky), Sami Helenius (Jokerit Helsinky), Petteri Nummelin (Lugano/Švýc.), Ilkka Mikkola (Kärpät Oulu), Antti-Jussi Niemi (Frölunda/Švéd.), Tuukka Mäntylä (Lulea/Švéd.), Janne Niskala
(Lukko Rauma),
útočníci: Tony Virta, Jukka Voutilainen (oba Hämeenlinna), Antti Aalto, Mikko Eloranta (oba TPS Turku), Erkki Rajamäki, Toni Dahlman (oba Ilves Tampere), Pasi Määttänen, Kalle Sahlstedt (oba HV 71/Švéd.), Kimmo Kuhta (IFK Helsinky), Ville Peltonen
(Lugano/Švýc.), Kimmo Rintanen (Kloten/Švýc.), Hannes Hyvönen (Färjestad/Švéd.), Mika Pyörälä (Kärpät Oulu).

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze