Islanders dobyli led Caroliny, Tlustý si připsal jednu asistenci

Jaroslav Halák z NY Islanders vyráží puk, o teč se pokoušel Nathan Gerbe z Caroliny. | foto: AP

11 2014
Jako poslední dva celky si v nové sezoně hokejové NHL připsaly start Carolina a Islanders, jejichž souboj byl jediným v pátečním programu zámořské soutěže. Z výhry 5:3 se radovali hostující hráči New Yorku, v dresu Hurricanes si jednu asistenci připsal útočník Jiří Tlustý.

Hned v prvním zápase sezony naznačili hokejisté Islanders své možnosti po letním posilování kádru. Hlavní hvězdou u výhry 5:3 na ledě Caroliny byl sice mladý centr Brock Nelson, jenž do svého druhého ročníku NHL vstoupil impozantní čtyřbodovou bilancí (2+2), hodně vidět byly ovšem také posily Ostrovanů.

Češi v NHL:

1. Tomáš Plekanec (MTL), 2z. - 3b. (3+0)
2. Jiří Hudler (CGY), 2z. - 3b. (2+1)
3. Jakub Voráček (PHI), 2z. - 2b. (0+2)
4. Marek Židlický (NJD), 1z. - 2b. (0+2)
5. Jaromír Jágr (NJD), 1z. - 2b. (0+2)
6. Radim Vrbata (VAN), 1z. - 1b. (1+0)
7. Patrik Eliáš (NJD), 1z. - 1b. (1+0)
8. Martin Hanzal (ARI), 1z. - 1b. (1+0)
9. Jiří Tlustý (CAR), 1z. - 1b. (0+1)
10. Zbyněk Michálek (ARI), 1z. - 1b. (0+1)
11. Aleš Hemský (DAL), 1z. - 1b. (0+1)
12. Martin Havlát (NJD), 1z. - 1b. (0+1)
13. Martin Erat (ARI), 1z. - 1b. (0+1)

Obránce Johnny Boychuk, jenž do New Yorku zamířil z Bostonu jen těsně před začátkem základní části sezony, si připsal tři body (1+2) a svými výkony zaujali také útočník Michail Grabovskij (1+0) a gólman Jaroslav Halák (pochytal 21 střel). Tradiční opora kapitán John Tavares si připsal tři asistence.

Po čtyřiceti minutách hry hosté vedli o tři góly a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Domácí se zmátořili až ve třetí třetině, na více než na zkorigování stavu to ale nestačilo.

Islanders totiž v dané herní fázi přidali další dva góly, takže trefy Nathana Gerbeho, Chrise Terryho a kapitána Erica Staala, jemuž v přesilovce asistoval i Jiří Tlustý, jen zmírnily nepříznivé skóre.

Výsledek:

Carolina - NY Islanders 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
42. Gerbe, 55. Terry, 59. E. Staal (Tlustý) - 19. a 28. Nelson, 18. Boychuk, 46. Grabovskij, 53. Hamonic. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Boychuk, 3. Tavares (všichni Islanders).