Hertl se po Utkání hvězd NHL vrátil z farmy do San Jose

Hokejisté San Jose slaví gól Tomáše Hertla (vlevo). | foto: AP

28 2015
Ne, San Jose svůj mladý klenot neodepsalo. Hokejový útočník Tomáš Hertl, jenž strávil necelý týden na farmě, se po Utkání hvězd vrátil do NHL. Potvrdilo se, že ho vedení chtělo během pauzy pouze nechat v zápasovém tempu.

21letý slávistický odchovanec při prvním pobytu v nižší AHL odehrál dva zápasy a připsal si dvě asistence. Hertl to přivítal jako cennou zkušenost a byl rád, že během přestávky NHL zůstal v zápasovém rytmu.

„Je to trošku jiný hokej s více souboji. Před druhým utkáním při rozcvičce se tam ve středu hřiště téměř všichni prali. To jsem ještě nikdy neviděl,“ řekl deníku San Jose Mercury News.

Hertl v pátek při domácí porážce 2:3 s Albany přihrál v přesilovce na gól Mirca Muellera a v odvetě venku asistoval při vítězství 2:1 v prodloužení u vítězné trefy Dylana DeMela.

Hertl nastoupil na centru, kam se v posledních zápasech přesunul i v San Jose. Pochvaloval si, že měl už lepší bilanci na vhazování než v duelech za Sharks a dostal se na úspěšnost okolo 80 procent.

„Byly to dobré zápasy. Snažil jsem se hrát stejně a makat. Ze dvou zápasů jsme jeden vyhráli a jeden prohráli. Byla to pro mě dobrá zkušenost,“ dodal Hertl, který si v této sezoně NHL připsal v 48 zápasech 17 bodů za osm branek a devět asistencí. Bilanci bude moci rozšířit ve čtvrtečním utkání proti Anaheimu.

Hertl se pokouší vrátit do formy z úvodu minulého ročníku, kdy na začátku angažmá v zámoří uchvátil a v prvních třech zápasech vstřelil šest branek. V duelu proti New Yorku Rangers zazářil čtyřmi trefami a efektním zakončením blafákem s hokejkou mezi nohama. V sezoně ale odehrál jen 37 duelů a v nich si připsal 25 bodů a 15 gólů.

Po polovině prosince jej totiž téměř až do závěru ročníku vyřadilo zranění kolena po zákroku Dustina Browna z Los Angeles. Hertl se vrátil těsně před play off a v něm zaznamenal v sedmi duelech pět bodů za dvě trefy a tři asistence.

Témata: Tomáš Hertl