Produktivní boleslavský Klimenta: Body z Třince jsou miliardové

Tomáš Klimenta z Mladé Boleslavi se raduje z gólu. | foto: ČTK

14 2015
Chyběli lídři David Výborný s Michalem Brošem, kdo je asi tak v ofenzivě nahradí? Vzal to na sebe Tomáš Klimenta. Jeden gól vstřelil, na dva přihrál a hokejisté Mladé Boleslavi se radovali ze senzační výhry 5:2 na ledě vedoucího Třince.

„Pro nás to znamená hodně. Moc se nepočítalo, že bychom tady mohli vyhrát a ještě jsme v úvodu 0:2 prohrávali. To jsou pro nás miliardové body,“ radoval se Tomáš Klimenta, jenž do Boleslavi přišel právě z Třince.

Co se vám honilo hlavou za nepříznivého stavu 0:2?
Nic. Nehráli jsme špatně, ale ze dvou akcí Třince jsme dostali dva góly. Řekli jsme si, že budeme hrát pořád stejně, že budeme aktivní, a povedlo se. Štěstí se k nám potom otočilo.

Vážně jste si tak věřili i za stavu 0:2? Na ledě jasného lídra extraligy...
Nemůžete řešit, kolik to je. Chtěli jsme hrát pořád stejně a hlavně psychicky nás zvednul ten gól do šatny na konci první třetiny. Začali jsme si věřit a druhá třetina nám vyšla parádně, ta rozhodla.

Důležité bylo, že jste ubránili i oslabení ve třech, že?
To ano, kaňkou však je, že jsme byli dvakrát ve třech. Měli jsme dost vyloučených, ale jinak to byl od všech tady, počínaje kustody a konče hráči, parádní výkon.

Vyrovnat na 2:2 se vám podařilo z trestného střílení.
To bylo hodně důležité. Vyrovnat s rozjetým Třincem, to něco znamená. Máme body, s nimiž jsme moc nepočítali.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38