Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O Růžičkovi jsem ani nepřemýšlel, tvrdí slávistický navrátilec Vlasák

Tomáš Vlasák se vrátil do Slavie. | foto: Jaromír Pech, Dana Jakešová,  MF DNES

23 2014
V Plzni už s ním do hry nepočítali. Ale on chtěl pokračovat, a tak se hokejový útočník Tomáš Vlasák vrací do mateřského klubu, kde se však v roce 2006 neloučil ideálně. Ve Slavii se teď Vlasák chystá odehrát poslední extraligovou sezonu v kariéře. „Moc se na to těším.“

Vypadalo to skoro jako plán. Dlouholetý slávistický trenér Vladimír Růžička odešel k reprezentaci, zbavil se vlastnického podílu a v podstatě ztratil vliv na A-tým. A pak Vlasák podepsal jednoletou smlouvu.

S koučem Růžičkou se totiž nepohodl při přestupu do Linköpingu. „Jsem slávista, ale takové nefér jednání mě mrzí,“ říkal tehdy Vlasák s tím, že mu nikdo z vedení nesdělil, že důvodem jeho konce je vysoký plat. Růžička pak zkušeného útočníka nařkl z nedostatku klubismu, fanoušci za Vlasáka demonstrovali...

Vlasákův návrat se tak mohl uskutečnit až nyní. „Ale já jsem o tom takhle nepřemýšlel. Skončil jsem v Plzni a v tu chvíli jsem vůbec nevěděl, co bude. Za měsíc přišla nabídka od Slavie, s vedením jsme se domluvili rychle a já jsem to nijak neřešil,“ řekl 39letý hokejista v rozhovoru pro iDNES.cz a klubový web.

Za tu dobu se o vašich sporech s Vladimírem Růžičkou napsalo hodně. Vyříkali jste si to?
Shodou okolností jsem ho tady včera potkal, akorát jsme se pozdravili. To bylo všechno.

Jak se vám spolupracuje s Ladislavem Lubinou, Růžičkovým nástupcem?
Myslím, že to zatím klape perfektně. Příprava byla tvrdá, ale těžší chvíle přijdou až v zápasech. Zatím není žádný problém.

Cítíte únavu na začátku přípravy na ledě?
Je to logické. Vždycky přechod z letní dřiny na led je trošičku těžší a nějaký čas to zabere, než se tělo srovná.

Noví slávističtí trenéři zařadili do suché přípravy speciální kolečkové brusle. Líbilo se vám to?
Zažil jsem letní přípravy v Plzni, kde bylo hodně kolo. Tady zase bylo hodně běhání a ty kolečkové brusle. Věřím, že to simuluje bruslení na ledě, takže by nám to mohlo pomoct.

Mrzel vás konec v Plzni hodně?
Chvilku to mrzí. To je hokejový život. Něco skončilo, něco začíná.

Podle dřívějších vyjádření ukončíte po sezoně kariéru. Platí to stále? Bude to opravdu vaše poslední sezona?
Jak se říká: nikdy neříkej nikdy. Ale zatím si myslím, že to poslední sezona bude. Jenže to ukáže až zdraví, jaká bude sezona. Nechávám si trochu pootevřená vrátka, ale zatím je to víc nakloněné k tomu, že to je moje poslední sezona.

Fotogalerie

Vy už jste mohl skončit teď, že? Plzeňský šéf Martin Straka vám nabízel místo v kanceláři.
Ano a chápal mě. Přišel za mnou a říkal, že jestli chci hrát, tak mi v tom bránit nebude. Já jsem hrát dál chtěl, protože mám chuť a hokej mě moc baví.

Dovedete si představit, že budete nastupovat v elitním slávistickém útoku vedle Jaroslava Bednáře? On odpověděl, že vy jste starší, takže si spoluhráče můžete vybírat.
Uvidíme. Záleží to samozřejmě na trenérech. Myslím, že spolu šanci dostaneme. Byl bych rád, kdyby to klapalo, protože bychom pomohli mužstvu.

Jste připravený na to, že ambice Slavie budou zřejmě menší, než tomu bylo v Plzni?
Samozřejmě. Všichni si uvědomujeme, že nás nečeká nic lehkého. Na druhou stranu bych se nevzdával bez boje. Musíme do toho jít s pokorou, pořádně se připravit, odmakat to naplno. A uvidíme, co z toho bude.

Nebojíte se reakcí slávistických fanoušků, kteří mohou být naštvaní kvůli tomu, co se po sezoně v klubu dělo?
Asi možná budou trochu naštvaní. Ale já to vnímám tak, že jsem sice ty problémy sledoval, ale když jsem přišel a vedl jsem jednání s panem majitelem Pitterem, trenéry, tak bylo všechno korektní a teď je vidět, že věci jdou dopředu. Úvazky byly uhrazeny, začalo to fungovat. Věřím, že to tak bude pokračovat. Pak už záleží na nás, abychom to dobře nastartovali na ledě a sezona proběhla v klidu.

Celková tabulka k 23. 4. 2017

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. HC Dynamo Pardubice 12 5 1 3 3 36:31 20
2. HC Dukla Jihlava 12 3 5 1 3 32:29 20
3. HC Energie Karlovy Vary 12 4 2 3 3 30:29 19
4. HC Motor České Budějovice 12 3 1 2 6 20:29 13

Najdete na iDNES.czmobilní verze