Ton byl u všeho: hattrick a nahrávka

19 2003
Skvělý večer prožil v sobotu útočník Petr Ton ve finské hokejové lize. Ten v zápase mezi celky SaiPa a Oulu, dal během sedmnácti minut tři branky hostů a na poslední nahrál Jokinenovi. Oulu zvítězilo 4:2. Po gólu si v utkání Jyväskylä - Hämeenlinna 3:5 připsali domácí obránce Angel Nikolov a hostující útočník Tomáš Kucharčík. Ve švédské lize nahrál Kamil Brabenec osm vteřin před koncem na vítězný gól Luley a jeho tým porazil Frölundu 3:2.

Finská liga - 43. kolo: Ilves Tampere - Lukko Rauma 2:6 (za hosty Kron 0+1), Jokerit Helsinky - Blues Espoo 3:2, Jyväskylä - Hämeenlinna 3:5 (Nikolov 1+0 - Kucharčík 1+0), SaiPa Lappeenranta - Kärpät Oulu 2:4 (Machulda 0+1 - Ton 3+1), TPS Turku - Tappara Tampere 0:2, Ässät Pori - Pelicans Lahti 5:0. 44. kolo: Lukko Rauma - Ässät Pori 3:1.

Švédská liga - 38. kolo: Brynäs - Linköping 4:3, Färjestad - Leksand 5:2, Lulea - Frölunda 3:2 (za domácí Brabenec 0+1), Djurgaarden - HV 71 6:2, MoDo Hockey - Timra 3:4, Södertälje - Malmö 3:1.

Švýcarská liga - 36. kolo: Davos - Lausanne 2:1 (za domácí Marha 0+1), Ambri/Piotta - Zug 1:1 po prodl. (za domácí Sedlák 0+1), Bern - Rapperswil/Jona 2:1, Ženeva - Lugano 4:3, Kloten - Fribourg 6:1 (Hlinka 1+1), Langnau - Curych 3:3 po prodl. 37. kolo: Fribourg - Bern 2:3, Lausanne - Ambri/Piotta 3:1, Lugano - Davos 5:1, Rapperswil/Jona - Kloten 4:1, Curych - Ženeva 4:3, Zug - Langnau 4:3.

Německá liga - 40. kolo: Iserlohn - Düsseldorf 4:0, Norimberk - Augsburg 3:2 po sam. nájezdech, Hamburk - Schwenningen 4:2, Ingolstadt - Hannover 1:0, Kassel - Krefeld 0:3 (Augusta 1+0), Frankfurt - Eisbären Berlín 5:4 po sam. nájezdech.

Slovenská liga
Stále s pětibodovým náskokem vedou hokejisté Zvolena slovenskou extraligu. Ve 42. kole si lídr tabulky poradil se Skalicí 4:2, jeho největší pronásledovatelé s Trenčína zvítězili 3:2 v Martině, když všechny své góly zaznamenali v prostřední třetině.

Košice po pokaženém sobotním zápase se Žilinou začaly nepřesvědčivě i proti Liptovskému Mikuláši. Ve druhé třetině se ale rozstřílely a rozhodly o svém vítězstvím 6:1. Bratislavský Slovan splnil na ledě nováčka ze Spišské Nové Vsi úlohu favorita a připravil mu debakl 7:0. Český hráč Vladimír Vlk se během první třetiny blýskl jednou brankou a dvěma asistencemi, jeho krajan Petr Pavlas vstřelil jeden gól.

Žilina po vítězství v Košicích nedala šanci ani Popradu. Po první třetině vedla třígólovým rozdílem a v dalším průběhu potvrdila svoji dobrou formu v boji o osmou příčku znamenající play off.

Sobotní dohrávka 41. kola
HC Košice - MsHK ŠKP Žilina 5:6 (0:0, 3:5, 2:1)
Branky: 36. a 42. Cibuľa, 39. a 46. Drotár, 37. Kmiť - 23. a 32. Šafárik, 21. Beran, 27. Krajči, 30. Riečičiar, 32. Šafárik, 54. Hreus. Rozhodčí: Jonák - Čavojský, Rakyta. Vyloučení: 3:3, navíc Kroták 10 min. - 13. Harant 5 min. Bez využití. Diváků: 1800.

42. kolo
HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky: 20. Škovira, 23. Drotár, 25. Ščibran, 30. Kmiť, 45. Cibuľa, 51. Kroták - 29. Bartík. Rozhodčí: J. Konc - Civáň, Mášik. Vyloučení: 5:7, navíc Nádašdi a Kmiť (oba Košice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2000.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 8. a 36. Šechný, 3. A. Rajčák, 36. J. Čierny - 39. a 58. Hujsa. Rozhodčí: V. Kontšek - Chromčík, Mészáros. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2316.

HK VTJ Spišská Nová Ves - Slovan Bratislava 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Cíger, 13. Halaj, 14. V. Vlk, 25. Jendek, 38. Pavlas, 54. Lažo, 59. Pavličko. Rozhodčí: Országh - Štec, Miľovčík. Vyloučení: 8:5, navíc Bambúch 10 min. - Javín a Hudec 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2000.

MsHK ŠKP Žilina - ŠKP Poprad 5:3 (3:0, 2:2, 0:1)
Branky: 6. Šafárik, 14. Čacho, 20. P. Mihálik, 30. Kramný, 38. Gálik - 39. a 55. Palovčík, 28. P. Segľa. Rozhodčí: Jakubec - Vrančík, Tvrdoň. Vyloučení: 6:5, navíc Hreus a Húževka 10 min. - Kollár a Barto 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1842.

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Branky: 54. Paľov, 56. Filip - 36. Koložváry, 39. Kristín, 40. Melichárek. Rozhodčí: Lauff - P. Grečko, Gajan. Vyloučení: 3:8, navíc Rovnianek, Stančok a Schneider 10 min. - Kukumberg a Hanzal 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4000.

1. Zvolen          42 26 2 4 0 10 155:93 86
2. Trenčín         42 24 1 9 0 8 136:76 83
3. Košice          42 25 1 5 0 11 149:100 82
4. Slovan         42 23 1 7 2 9 140:90 78
5. Skalica         42 19 0 4 0 19 109:100 61
6. Martin          42 18 0 3 1 20 106:99 57
7. Poprad        42 14 2 4 2 20 107:137 50
8. Žilina           42 13 0 3 1 25 110:134 42