Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete mě? Ton je bez smlouvy. Rád bych pokračoval ve Spartě, řekl

7 2014
Na slavnostním zakončení extraligové sezony Petr Ton převzal tři individuální ocenění a je zapsán také pod ziskem Prezidentského poháru pro Spartu. Čtyřicetiletý hokejový útočník zažil zřejmě nejlepší rok v kariéře, přesto stále neví, kde bude pokračovat.

Při úterním galavečeru moderátor Viktor Ujčík rozesmál Petra Tona, když se ho po vzoru oblíbeného televizního pořadu Chcete mě, snažil udat klubovým manažerům, kteří byli přítomni v sále. Podobně jako Zdeněk Srstka bývalý hokejista vyprávěl o Tonových kladných vlastnostech. Nakonec se Ujčík s kolegyní Barborou Černoškovou shodli: "Hodí se prostě všude."

Ton se smíchem poděkoval, ale na pódiu ani nenaznačil, jak to s jeho budoucností vypadá. Rozpovídal se až po skončení oficiálního programu. "Nebudu zastírat, že po takové sezoně, navíc když jsem zdravý, bych chtěl pokračovat v nejvyšší soutěži," řekl nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec základní části.

Ton nesází

Kromě trofejí dostal Petr Ton na galavečeru Hokejista sezony od Tipsportu také dva tikety. Na jednom je vsazeno v kurzu 9:1 na to, že se Češi stanou mistry světa, druhý je na výhru v úvodním zápase se Slováky o pět a více gólů s kurzem 5,25:1. "Ale nesázím pravidelně, spíš tipuju výsledky se synem, který si vytváří tabulky. Takhle je to příjemné," uvedl s tím, že na výsledek konkrétních dvou sázek je zvědavý.

"Chystám se šampionát sledovat. Letos jsem se ani nedíval na finále extraligy, a to jsem se některým hráčům divil, když tvrdili, že po vyřazení už hokej nesledují. Bylo tam velké zklamání, teď se mi vrátily vzpomínky, když jsem poprvé viděl ty mistrovské oslavy. Ale hokejem žiju, takže z mistrovství světa chci vidět každý zápas."

Sparťanský útočník Petr Ton získal hned tři ceny. Stal se hokejistou sezony,...

Znovu zopakoval, že by rád pokračoval ve Spartě, kde strávil posledních 11 sezon. Během té doby se z Tona stala modla fanoušků, rekordman a sparťanská legenda. V letošním semifinále proti brněnské Kometě se však Tonovi nedařilo a trenér Josef Jandač ho v sedmém duelu v rozhodujících chvílích nechal sedět na lavičce. Ton měl pocit, že se na něj nespravedlivě hází vina.

Podle Tona je tahle záležitost ukončena, klubové vedení však zatím váhá, zda mu nabídne smlouvu na další sezonu.

"Vím, jaká jsou hráčské omezení, moje datum narození," uvědomuje si Ton. "Tým letos zase nesplnil ten nejvyšší cíl, který byl daný. Může přijít koncepce s nějakými mladšími hráči. Uvidíme, jestli jednání začnou a poděkujou mi. Pak rozjedeme s agentem jednání."

Kdo by se mohl "zkušeného vlčáka" ujmout? Spekuluje se o Mladé Boleslavi, kde by se Ton potkal s bývalými sparťany Brošem a Výborným. Plzeň zase přilákala slávistickou legendu Petra Kadlece...

"Přemýšlel jsem o tom, ale bylo by zbytečné říkat jména klubů. Když nedostanu smlouvu ve Spartě, tak by mě nejvíc zajímalo Finsko," prozradil Ton.

Na severu Evropy sparťanský útočník byl šest let a dodnes mu vydržely tamní návyky.

Třeba do sauny chodí každý den, před vstupem má svou síň slávy, kam teď přibudou další trofeje. "Asi budu muset koupit větší poličku, ale to jsou příjemné starosti," usmál se Ton. "Je to tam taková moje malá trucovna. Kdysi jsem tam udělal bar s pípou. Už tam mám ceny, obrazy z titulu, fotky kamarádů, takže když mám pochmurnou náladu, tak mě to tam potěší."

Během příštího týdne ho možná potěší zpráva z Holešovic: "Chceme tě!" Nebo zůstane v hokejovém útulku? A jak dlouho?

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze