Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Komentátoři ČT zapomněli vypnout mikrofon. A hokejoví fanoušci se baví

Bývalý hokejista a nyní komentátor ČT nechtěně pobavil diváky. Spolu s kolegou Jiřím Hölzlem totiž komentovali utkání na mistrovství světa s nevypnutými mikrofony. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

5 2012
Nevypnutý mikrofon opět pořádně potrápil sportovní komentátory České televize. Po Jaromíru Bosákovi, jehož neformální rozhovor s kolegou Vladimírem Táborským v poločase fotbalového utkání unikl do éteru a pobavil fanoušky na internetu, se lidé nyní baví nad komentářem Jiřího Hölzla a Davida Pospíšila při zápase na hokejovém mistrovství světa.

Některé hlášky z rok a půl staré debaty mezi Bosákem a Táborským už dnes skoro zlidověly. Populární komentátor Bosák z té události tehdy však moc veselý nebyl, protože se jejich soukromý rozhovor dostal na veřejnost kvůli chybě technika. (více si přečtěte ZDE)

Něco podobného teď postihlo také jeho kolegy Hölzla a experta Pospíšila. Páteční zápas na hokejovém šampionátu ve Stockholmu mezi domácími Švédy a Norskem (3:1) totiž vysílala ČT dvě třetiny živě na internetu bez komentáře. Ovšem komentátoři si zřejmě zapomněli vypnout mikrofony a jejich "přirozený" komentář tak diváci slyšeli.

"Tohle vypadá jako hokej, Pospec," chválí Hölzel hru směrem k Pospíšilovi. V domnění, že komentátory nikdo neslyší, používali i peprnější výrazy při popisu jednoho ze zákroků. "Ten ho přejel, vole, jak válec srnku na silnici," říká Pospíšil.

Hölzel zase tvrdou střelu švédského obránce od modré čáry, která trefila norského hráče komentuje takto: "Ty krávo, ten ho sestřelil."

Poslechněte si hokejové komentátory s nevypnutými mikrofony


Trapas s nevypnutým mikrofonem se přihodil nedávno také na STV. V přípravném zápase mezi hokejisty Slovenska a Česka v bratislavské aréně probíhal ceremoniál, při němž byl zesnulý Pavol Demtira uveden do Síně slávy.

Při jednom ze záběrů na jeho manželku se ozvalo: "To kto vymyslel, že jeden kameraman na dve kamery? Celý úvod bol doje...!" Režisér však pohotově slovenského komentátora vypnul a sprosté slovo tak nezaznělo celé.

Autor:


Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Pracovník skladu

Menzies Aviation (Czech), s.r.o.
Hl. m. Praha, Středočeský kraj

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze