Trenčín nestačil na poslední Dubnicí

23 2004
Bratislava - Nečekanou vánoční "nadílku" dostali hokejisté Trenčína. V zápase 35. kole slovenské extraligy nečekaně prohráli na domácím ledě beznadějně poslední Dubnici 3:5. Ztráta Trenčína na třetím místě tabulky tak již narostla na deset bodů. Vede Zvolen, který si odvezl vítězství 3:1 ze Skalice.

Trenčín se proti nováčkovi trápil a ztratil zápas, v němž vedl ještě do 54. minuty o dvě branky. Hosté nejprve v průběhu jedné minuty vyrovnali, Koložváry pak necelé dvě minuty před koncem přidal gól na 3:4 a teprve třetí dubnickou výhru v sezoně potvrdil trefou do prázdné branky Kostolný.

Skalica sice dokázala v minulém zápasu porazit bratislavský Slovan, na lídra soutěže ze Zvolena však nestačila. Skóre zápasu otevřel v páté minutě Handzuš po přihrávce českého obránce Vítězslava Škuty. Zvolenští si poté vypracovali třígólový náskok a v pohodě duel dotáhli do vítězného konce.

Výsledky - 35. kolo
Košice - Žilina 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
8. Beran, 35. Kontšek. Rozhodčí: Beniač - Kubuš, M. Grečko. Vyloučení: 7:7, navíc Kroták (Košice) 10 min. Bez využití. Diváci: 1000.

Trenčín - Dubnica 3:5 (0:1, 1:0, 2:4)
30. Zlocha, 43. Janík, 46. Pardavý - 55. a 60. Kostolný, 12. Trokan, 54. Kristín, 59. Koložváry. Rozhodčí: Baluška - Galamboš, Horínek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 2636.

Skalica - Zvolen 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
49. Jozef Liška - 5. Handzuš, 14. Igor Majeský, 33. Plavucha. Rozhodčí: Jonák - Pavlovič, Tvrdoň. Vyloučení: 2:5, navíc: Babka (Zvolen) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 2000.

NĚMECKO

Hokejisté vedoucího týmu tabulky německé ligy Norimberku prohráli v dnešním utkání doma s nováčkem nejvyšší soutěže z Wolfsburgu 2:4. Domácí celek sice na počátku druhé třetiny vedl už dvougólovým rozdílem, pak ale brankář Adam Svoboda čtyřikrát inkasoval.

Norimberk přesto zůstal i po třetí porážce za sebou v čele. Druhý celek tabulky Kolín nad Rýnem však dnes hladce zvítězil nad Hamburkem 6:1 a má už jen o bod méně.

29. kolo: Frankfurt - Hannover 5:1, Augsburg - Mannheim 4:6, Kassel - Iserlohn 6:4, Düsseldorf - Krefeld 3:1, Ingolstadt - Eisbären Berlín 0:3, Kolín nad Rýnem - Hamburk 6:1.
Dohrávka 26. kola: Norimberk - Wolfsburg 2:4.

ŠVÝCARSKO

Josef Marha přispěl v utkání 32. kola švýcarské ligy brankou a nahrávkou k vítězství
hokejistů Davosu v Lausanne 5:4 v prodloužení. Český útočník nejprve v úvodu druhé třetiny vyrovnal po asistenci Kanaďana Joea Thorntona na 1:1, půl minuty před jejím koncem pak oba připravili čtvrtý gól Davosu pro Arneho Ramholta.  Hráči Lausanne sice v třetí části hry dvoubrankové manko smazali, přesto se nakonec z vítězství 5:4 radovali hosté. V třetí minutě prodloužení vstřelil rozhodující gól Rick Nash.

32. kolo:  Ambri/Piotta - Kloten 5:4, Bern - Zug 5:0, Lausanne - Davos 4:5 v prodl. (za hosty Marha 1+1), Rapperswil/Jona - Curych 3:3 po prodl., Langnau - Fribourg 3:3 po prodl., Lugano - Ženeva 2:1.