Trenčín se protrápil k výhře

Bratislava - Lídr slovenské hokejové extraligy Trenčín se v 38. kole trápil na ledě posledního Popradu, ale nakonec vyhrál 3:1. Český útočník Václav Král k tomu přispěl jednou asistencí. Také třetí Zvolen se proti Liptovskému Mikuláši nadřel, než v závěru potvrdil těsné vítězství 4:2 gólem do opuštěné branky.

Vítězslav Škuta asistoval u dvou branek vítězů, také si ale odpykal desetiminutový osobní trest.  Košice dokonce v Nitře brzy prohrávaly o dva góly, když ten druhý vstřelil ve druhé minutě Albín Podstavek.

Ještě do přestávky ale bylo vyrovnáno a zbytek zápasu zvládli hosté lépe.  Vedoucí gól Žiliny proti Skalici dal už ve třetí minutě další český legionář Roman Kelner, jeho tým vyhrál 4:1.

Výsledky - 38. kolo

Poprad - Trenčín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
27. R. Tomas - 3. Hanzal, 36. J. Kóňa, 41. Hanzal. Rozhodčí: Jonák - T. Orolín, Čavojský. Vyloučení: 5:8, navíc  Palovčík 10 min. - Ölvecký a Janík oba 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1237.

Nitra - Košice 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
1. G. Saliji, 2. Podstavek, 51. Kmeč - 2. a 41. Kmiť, 9. Caban, 58. Hvila, 59. Kroták. Rozhodčí: Mihálik ml. - Mészáros, Pavlovič. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3746.

Zvolen - Liptovský Mikuláš 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
2. Rajčák, 31. Bartek, 33. Škvaridlo, 60. Igor Majeský - 15. Plch, 40. Mravec. Rozhodčí: Beniač - Miľovčík, Štec. Vyloučení: 7:5, navíc Škuta (Zvolen) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2180.

Žilina - Skalica 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
32. a 42. Beran, 3. Kelner, 7. Húževka - 26. Ertel, Rozhodčí: Baluska - Galamboš, Tvrdoň. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1192.

FINSKO
Petr Tenkrát se dvěma góly podílel na vysokém vítězství Kärpätu Oulu 5:0 v zápase finské ligy s celkem Lukko Rauma. V Tampere zazářil další český legionář Ladislav Kohn, neboť ve třetí minutě prodloužení rozhodl o výhře hokejistů Blus Espoo na ledě Tappary. Celou akci zahájil Jan Čaloun a při výhře 2:1 si tak připsal asistenci.

Výsledky - 42. kolo:  Hämeenlinna - Ilves Tampere 2:4, Kärpät Oulu - Lukko Rauma 5:0 (Tenkrát 2+0, Štěpánek 0+1), Pelicans Lahti - TPS Turku 2:5 (za hosty Vykoukal 0+1), Tappara Tampere - Blues Espoo 1:2 v prodl. (za hosty Kohn 1+0, Čaloun 0+1).

ŠVÉDSKO
Hokejisté Luley inkasovali v zápase 34. kola švédské ligy pětibrankový příděl na ledě mistrovské Frölundy. Překvapivou prohru dnes připravili svým fanouškům hráči Färjestadu, suverénního lídra tabulky, neboť nestačili na MoDo a prohráli 2:3.

Výsledky - 34. kolo:  HV 71 - Leksand 3:4, Brynäs - Malmö 3:0, Färjestad - MoDo Hockey 2:3, Linköping - Timra 4:0, Södertälje - Djurgaarden 1:2, Frölunda - Lulea 5:2.
NĚMECKO
Hokejisté Hamburku a Mannheimu snížili na třetím a čtvrtém místě manko na čelo německé ligy na pět bodů. V dnešních zápasech Hamburk porazil 1:0 Ingolstadt a
Mannheim deklasoval Augsburg na jeho ledě 7:2.

Výsledky
23. kolo
: Hamburk - Ingolstadt 1:0.
46. kolo: Augsburg - Mannheim 2:7.

ŠVÝCARSKO
Josef Marha byl jediným střelcem Davosu v utkání 35. kola švýcarské ligy proti týmu Ambri/Piotta, český reprezentant se ale trefil až za stavu 0:5 a patnáct minut před koncem jen zmírnil domácí debakl. Nedávné finalisty Spenglerova poháru znemožnil hostující Hnat Domenichelli, který na první branku svého týmu přihrál a další čtyři sám dal.

Výsledky - 35. kolo:  Davos - Ambri/Piotta 1:5, Curych - Zug 3:2.