Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Trenéři Philadelphie a Pittsburghu se na sebe málem vrhli

POPEROU SE? Trenér Philadelphie Peter Laviolette (vpravo) vylezl na mantinel, aby svým protějškům řekl od plic, co si o nich myslí | foto: www.mhl.com

2 2012
Hromadné bitky jsou v hokeji celkem běžná věc, zámořské derby mezi Pittsburghem a Philadelphií však nabídlo něco navíc. Ve vyhroceném závěru se málem poprali trenéři obou týmů.

Všechno to začalo minutu před koncem tvrdým bodyčekem domácího útočníka Joea Vitaleho na Daniela Briera. Po něm se všichni hráči vmžiku srotili ve středovém kruhu a začala mela, že rozhodčí nevěděli, koho od sebe dřív oddělovat.

To už si ale hostující kouč Peter Laviolette vylezl na hranu mantinelu, přes hráče se doplazil až na samý okraj (co nejblíže soupeřově střídačce) a s divokou gestikulací pokřikoval na svůj protějšek.

"Když dal Voráček gól do prázdné branky při power-play Pittsburghu, poslal domácí trenér Dan Bylsma na další střídání své ostré hochy. Předtím nebyli na ledě nejmíň dvanáct minut. Bylo to zbabělé," lamentoval Laviolette.

Na videu níže pozorně sledujte jeho hněv. V horní části obrazu je už na začátku hromadné šarvátky vidět, jak leze na mantinel, překračuje Claudea Girouxe, který mu neuhnul, a úplně vykloněný nadává.

Jeho výtkám nešel čelit Bylsma, ale jeho asistent. Hlavní kouč vše pozoruje zespoda, ovšem i on vyšle v odpověď pár ostrých replik. To už ale Lavioletteho táhne zpátky asistent a šéf hostující střídačky raději odchází zchladit horkou hlavu do kabiny.

Podívejte se na hromadnou rvačku a incident trenérů


Vitaleho tvrdý hit na Briera a následná potyčka všech hráčů byla zřejmě reakcí na krosček Braydena Schenna, který si dovolil na domácí hvězdu Sidney Crosbyho (ten má dlouhodobé potíže po těžkém otřesu mozku).

Pittsburgh vs. Philadelphia, to je zkrátka pokaždé vyhecovaná bitva. Do konce základní části se tihle dva soupeři střetnou ještě jednou, fanoušci se ovšem nejvíc těší na play-off. V jeho úvodním kole na sebe totiž s velkou pravděpodobností narazí...

Prohlédněte si Schennův krosček na Crosbyho

Autor:


Témata: bitka

Najdete na iDNES.czmobilní verze