Trenéru Vůjtkovi chybělo devět marodů

Vsetín - S rozsáhlou marodkou bojují extraligoví hokejisté Vítkovic. Trenéru Vladimíru Vůjtkovi ve Vsetíně chybělo devět hráčů. Možná i proto ostravský tým prohrál 2:3, přestože dvakrát vedl. Ve vítkovické sestavě scházeli Burger, Krayzel, Ivan Padělek, Seman, Rimmel, Pavel Kumstát i zámořské posily Malík, Kubina a Prusek.

Také v nejbližších zápasech se Vůjtek bude muset obejít bez nich. "Těžko se mi o tom hovoří. U všech hráčů jde o dlouhodobější zdravotní komplikace, nepředpokládáme, že se někdo z nich vrátí do konce roku," posteskl si Vůjtek.

Vsetín porazil soupeře z Vítkovic po necelých dvou letech. Poslední vítězství se datuje na leden 2003.

Vše důležité se v zajímavéma bojovném zápase stačilo odehrát v rozmezí 6. a 13. minuty. Strhla se přestřelka, která připomněla předchozí divoká utkání.

Odstartoval ji Míka v čase 5:13, Vsetín záhy vyrovnal tečí Radivojeviče, kterou však musel potvrdit videorozhodčí. Puk přešel čáru sotva o několik centimetrů.

Po pouhých 12 vteřinách přišla blesková odpověd Vítkovic, Míka zamířil přesně nad Čechmánkovu vyrážečku. Pak už ale dominovala první vsetínská formace.

Její centr Kamil Brabenec nejprve dorazil za Pince střelu Veselého, která se odrazila od zadního mantinelu. Tentýž hráč pak rozjásal takřka vyprodaný stadion, když ve 13. minutě sklepl za vítkovického brankáře střílenou přihrávku Klesly.

"Domácí se při vědomí náskoku stáhli do obrany a čekali na brejky. Možná že jsme opticky měli více ze hry, jenže hru dozadu jsme nezvládali. Vsetín jsme pustili do čtyř nebezpečných nájezdů," stýskal si Vladimír Vůjtek.