Třinecký obránce Galvas dostal za faul na Jurčíka trest na jeden zápas

Třinecký obránce Lukáš Galvas | foto: ČTK

30 2016
Třinecký obránce Lukáš Galvas vyfasoval od disciplinární komise hokejové extraligy jednozápasový trest za faul na útočníka Ondřeje Jurčíka z Litvínova v pátečním zápase 16. kola.

Sedmatřicetiletý bek tak bude Ocelářům chybět v dnešním souboji s pražskou Spartou. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Galvas fauloval Jurčíka ve 34. minutě utkání, které nakonec Litvínov vyhrál 3:2 v prodloužení. Rozhodčí Jan Hribik a Robert Čech atak, po kterém útočník zůstal otřesený ležet na ledě, neposoudili jako prohřešek proti pravidlům.

Předseda disciplinární komise Karel Holý po podnětu Litvínova situaci vyhodnotil jinak a poukázal na fakt, že Galvas se nesnažil hrát puk. „Jeho jediným cílem byl atakovat protihráče, přičemž před střetem se napřímil, aby zvýšil intenzitu střetu a zneužil postavení soupeře. Při tom došlo k přímému zasažení hlavy,“ uvedl Holý.