Boleslav byla šťastnější, řekl třinecký Varaďa po úspěšných nájezdech

RYCHLÍK. Mladoboleslavský obránce Marek Trončinský uniká bývalým spoluhráčům z Třince Jiřímu Polanskému a Jakubu Orsavovi. | foto: ČTK

19 2015
Byl to boj. Tvrdý. Rychlý. Hokejoví Oceláři Třinec uspěli až na nájezdy. V nedělním 12. kole extraligy porazili Mladou Boleslav 4:3.

Třinecký útočník Vladimír Dravecký v šesté sérii nájezdů napálil puk k pravé tyči. Gól! Po něm Šimon Hrubec chytil do lapačky pokus mladoboleslavského Dominika Pacovského.

A Oceláři se radovali. Poprvé v sezoně dotáhli utkání do prodloužení i na penalty a uspěli.

Hrdinou byl Jiří Polanský, který dal dva góly a proměnil i nájezd. Především však pouhých třináct vteřin před koncem třetí třetiny v oslabení ujel a vyrovnal na 3:3.

„Jak říkají fotbalisté, že první dotek je důležitý, tak já jsem si puk pinknul moc dopředu a málem jsem ho nedojel,“ popsal vyrovnávací trefu Polanský. „Pak mi nezbylo nic jiného než kličkovat.“

Věděl, kolik času chybí do konce 60. minuty? „Ne, ale bylo to štěstí. Klepa (Klepiš) vybojoval puk, ale vypadla mu hokejka, jinak bych čekal na něho.“

Třinecký asistent trenéra Václav Varaďa prohlásil, že domácí byli šťastnější. „Oceňuji naše mužstvo, že to nepoložilo, že makalo do poslední vteřiny. Vydolovali jsme alespoň dva body, i když si nemyslím, že krom první třetiny jsme byli lepším týmem,“ řekl Varaďa.

V čase 4:44 gól střílí hráč číslo 44. To byla premiérová extraligová trefa třineckého útočníka Radka Meidla, který přišel na výpomoc z druholigového Frýdku-Místku.

„To je velká náhoda,“ řekl na téma čtyřek. „Nemám k nim žádný vztah, to číslo jsem tady dostal, ale asi si ho nechám. Zatím jsou ty čtyřky šťastné,“ usmál se. „První gól, to je sen. Je to paráda, v sedmadvaceti vstřelit první extraligový gól.“

Polanský na nájezdy porazil Ritticha 2:1

Třikrát se včera třinecký útočník Jiří Polanský dostal při nájezdu do souboje s výborným mladoboleslavským brankářem Davidem Rittichem. A dvakrát uspěl.

Třináct vteřin před koncem proměnil únik a vyrovnal na 3:3. Pak jel na něho dvakrát v penaltovém rozstřelu a uspěl jednou.

Měl jste jasno, jak první penaltu zakončíte?
Věděl jsem, že půjdu do forhendu, že budu dávat puk nahoru, což vyšlo. Byl jsem v situaci, kdy jsem musel dát, protože oni vedli.

A jak jste viděl ten druhý nájezd v rozstřelu?
To jsem byl trochu v euforii, byl jsem na to připravený a věděl jsem, že zkusím jít na druhou stranu, na vyrážečku. To se mi i povedlo, ale Rittich předvedl zákrok, kdy si to zasloužil chytnout. I když jsem to udělal, jak jsem měl, tak to chytil.

Byl jste si jistý, že je to gól?
Víceméně ano, protože tělo mu šlo na druhou stranu, proto jsem zvolil tu střelu na vyrážečku... Dominik Hašek. Prostě stop. Není gól. Jedeme dál.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40