Třinec splnil cíl: vyrovnal sérii

• 23
Zlín - Zlín zklamal své fanoušky. Po nezdarech na konci základní části, které pokračovaly i v prvním čtvrtfinále se Třinečtí zvedli a celkem snadno zvítězili 3:1. K úspěšnému výsledku zavelel už ve druhé minutě šťastnou trefou od modré obránce Malinský. Hosté tak vyrovnali stav série na 1:1.

Oba celky postrádaly ve druhém pokračování série své obvyklé kapitány. Zatímco zlínský Okál s naraženými žebry spíše odpočíval, zranění Krále je vážnějšího rázu a pro klíčovou postavu Třince čtvrtfinále pravděpodobně skončilo.

I bez svého vůdce však hosté Zlín dokonale zaskočili, neboť už ve druhé minutě Malinského střela od modré skončila za zády překvapeného Murína. Když pak osamocený Melenovský v polovině prvního dějství překonal slovenského brankáře z dorážky podruhé, utekl rozzlobený gólman na střídačku.

Jeho spoluhráči stejně jako v pondělí ostřelovali soupeřovu branku od modré. Pokusy Blaťáka, Hamrlíka či Macholdy však ani v přesilové hře, v níž hosté dokonce 28 vteřin hráli ve třech, za zády výborného Vojtka neskončily.

Třinecký brankář, jenž v pondělí nahradil už v sedmé minutě jedničku Lakosila a důvěru trenérů dostal i dnes, byl spolehlivý. V osmnácté minutě mu však propadla Jenáčkova střela a Zlín tak využil přesilovou hru.

Vojtek byl i nadále nejzaměstnanějším hráčem na ledě. Zlín se tlačil do útoku a třinecký brankář si připisoval jeden zákrok za druhým. Vyzrát na něj nedokázal ani nejlepší střelec soutěže Balaštík či Veselý.

O 2. duelu série
Pardubice - Plzeň
čtěte ZDE

Vojtkovi často pomohlo i štěstí, když jej puk jen trefil. Jeho spoluhráči ohrožovali Altrichtera ojediněle, Kucharczykovi a Martynkovi však po rychlých brejcích k brance moc nechybělo. Prosadil se až Zadina, jemuž ve vlastním oslabení přesně přihrál v přečíslení Pavelek.

Kouč Bokroš na nepříznivý vývoj zápasu zareagoval změnami v sestavě, které se dotkly všech formací. Do elitního útoku k Leškovi a Balaštíkovi se posunul Záhorovský, defenziva hostí ale náporu domácích odolala, a to i v oslabení. Závěrečný nápor hráčů Hamé poté zmařily jejich fauly.

Ernest Bokroš (Zlín): "Na rozdíl od včerejška nám dnes nevyšel úvod a rychle jsme prohrávali 0:2 po našich lehkovážných chybách, což mužstvo poznamenalo. Hráči moc chtěli dát branku, podařilo se jim nakonec i snížit, ale po další naší chybě ve vlastním oslabení jsme inkasovali potřetí. Důležitý poznatek pro nás je, že útočníci nedávají branky. Musíme se na to podívat. Teď musíme alespoň jednou vyhrát v Třinci."
Pavel Marek (Třinec): "Dnes jsme se oproti pondělí zlepšili o sto procent v bránění, obětavosti a nasazení, což rozhoduje. Konečně jsme hráli tak, jak se v play-off má."

Zlín - Třinec 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
19. Jenáček (Leška, Hamrlík) - 2. Malinský (Polanský), 13. Melenovský (Jančařík), 39. Zadina (Pavelek, Malinský). Rozhodčí: Havlík, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5079. Stav série: 1:1.
Sestavy:
Zlín:
Murín (13. Altrichter) - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Mokrejš, Vlach, Záhorovský, od 15. navíc Weissmann, Martin Čech, Kapusta (41. Kárný). Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Třinec: Vojtek - Žabka, Jančařík, Hunkes, Malinský, Všetečka, F. Štefanka - Kropáč, Kucharczyk, Hašek - Zadina, Martynek, Pletka - Janků, Melenovský, Pavelek - Bordowski, Polanský, Vítek. Trenéři: P. Marek a Mach.

Zlínský Peter Barinka skončil na ledě po souboji s útočníkem Zdeňkem Pavelkem z Třince.

Zlínský fanoušek smutně sleduje domácí hokejisty: ve druhém utkání mu radost neudělali, prohráli s Třincem 1:3.

Zlínský útočník Petr Leška (vlevo) s třineckým Zdeňkem Pavelkem sledují puk při buly.