Tuček znovu uspěl

28 2001
Zlín - Náhradní zlínský brankář Petr Tuček odchytal v úterý svůj čtvrtý zápas v ročníku a stejně jako v duelech se Znojmem, Karlovými Vary a Pardubicemi odjel jako vítěz. Havířovu pustil pouze dva puky. Jak začíná být pravidlem, vyzrát na Tučka ví nejlépe jeho bývalí spoluhráči Lubomír Korhoň a Petr Vala, včerejší střelci Havířova.

První brankář Hudáček měl vůli nastoupit, nakonec ale zůstal s naraženým kolenem mimo hru. "Tuček možná v brance ještě nějaký čas vydrží. Hudáčkovo zranění sice není vážné, v pátek by s námi měl jet do Kladna, ale pokud nebude zdráv, nenastoupí," upřesnil Stanislav Přikryl, asistent HC Continental.

Druhou zlínskou ztrátou, prozatím na neurčito, je neúčast obránce Martina Hamrlíka. Ten čelí únavovému zranění kolena. Lékaři mu z něj vytáhli vodu a nařídili nejméně třídenní klid.

Zlín letos s Havířovem ještě neklopýtl. První zápas vyhrál 9:4, druhý, i když s obtížemi ve dvou třetinách, 4:2. "Věděli jsme, že Zlín bude nastřelovat kotouče a důsledně pracovat na šancích před brankovištěm. Dvě třetiny jsme drželi krok, pak ale domácí nasadili k drtivému nástupu a rozhodli," komentoval první vzájemné utkání týdne havířovský asistent Ivo Peštuka.

Utkání, v němž stříleli vítězné branky Čajánek (2), Leška a Rachůnek, nedohráli kvůli špatnému výkonu obránce Hučko a útočníci Okál a Ministr. "Některé změny budou zřejmě trvalejšího rázu," naznačil úpravu soupisky asistent Přikryl. "Nikdo ze střídajících nehraje letos podle představ." Hučka nahradil Homer, na Okálovo místo nastoupil Rachůnek a za Ministra dokončil zápas junior Záhorovský.