Turnaj v Piešťanech vede Kanada

19 2003
Piešťany - Slovenští hokejisté prohráli ve druhém zápasu na turnaji Loto Cup v Piešťanech s Rakouskem 3:4 a díky tomu se do vedení vyhoupla Kanada, která remizovala se Švýcarskem 1:1. Slováci sice vedli už 2:0, ale v poslední třetině Rakušané skóre otočili.

Slováci měli skvělý úvod a už v 66. sekundě šli do vedení střelkou zblízka z hokejky Petera Barinky. O tři minuty později zvýšil na 2:0 po ideální přihrávce na modré čáře čekající Martin Bartek.

V druhé třetině nastal v utkání obrat, nejdříve Oliver Setzinger snížil na rozdíl jediného gólu, v polovině utkání pak Rakušané využili poprvé přesilovou hru a Andre Lakos srovnal na 2:2.

Šest minut před koncem závěrečné třetiny šli rakouští hokejisté poprvé do vedení díky Markusi Peintnerovi, který se po chybě ve slovenské obraně ocitl zcela sám před brankářem Hálou. V poslední minutě definitivně rozhodl o prohře Slováků Dieter Kalt a druhý gól Barinky v utkání čtyři sekundy před sirénou již nemohl na výsledku nic změnit.

Výsledky

Slovensko - Rakousko 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Branky (nahrávky SR):
2. Barinka (Uram), 4. Bartek (Vaic), 60. Barinka (Kováčik, Hlinka) - 22. Setzinger, 29. A. Lakos, 54. Peintner, 60. Kalt. Rozhodčí: Konc - Bednár, Valach (všichni SR). Vyloučení: 7:9, navíc R. Lucas (Rak.) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2500.
Sestavy
Slovensko:
Hála - Čierny, Milo, Harant, Ďurák, Podhradský, Graňák, Tabaček, Starosta - Bartek, Vaic, Kapuš - Barinka, Pucher, Uram - Hudec, Hlinka, Pištek - Fabuš, Hujsa, Kováčik.
Rakousko: Brückler - R. Lukas, Pöck, Viveiros, A. Lakos, P. Lakos, Reichel, Kasper, Gruber - Baumgartner, P. Lukas, Kalt - Setzinger, Koch, Welser - Peintner, Divis, Judex - Horsky, Pollross, Auer.

Švýcarsko - Kanada 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
57. Wichser (Jeannin, Forster) - 40. Selmser (Norris, Savoia). Rozhodčí: Ország - Halecký, Pavlovič (všichni SR). Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 700.

Tabulka po druhém hracím dni
Z V R P S B
1. Kanada 2 1 1 0 5:2 3
2. Slovensko 2 1 0 1 8:6 2
3. Rakousko 2 1 0 1 5:7 2
4. Švýcarsko 2 0 1 1 3:6 1

Slovenský hráč Martin Bartek (vpravo) a Rakušan Peter Kasper v utkání hokejového turnaje Loto Cup, ve kterém v Piešťanech Rakousko porazilo Slovensko 4:3.