Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tvrďák Pronger triumfoval v mnoha anketách. Budí třeba největší hrůzu

Chris Pronger | foto: Profimedia.cz

14 2009
Měří skoro dva metry, váží necelých sto kilo a podle prestižního časopisu The Hockey News je nejnepříjemnějším obráncem v hokejové NHL. Takový je Chris Pronger, vyhlášený brousek, který u protihráčů budí respekt. A to jak svou postavou a vzezřením, tak nekompromisní hrou.

Rodák z Drydenu v provincii Ontario je klasickým typem kanadského tvrďáka, který bez milosti rozmáčkne soupeře na mantinelu. Však i v této disciplíně slavil jedno z mnoha vítězství.

Anketa magazínu The Hockey News totiž skýtala mnoho podkategorií a jedna z nich nesla název "the best corner man" čili nejlepší muž v rozích a podél mantinelů, kde vyhrává drtivou většinu osobních soubojů.

Pronger triumfoval i v kategorii "obránce, přes kterého nepřejdete", porotci si na něm cení ale i jeho kreativních schopností. Stal se totiž nejlepším bekem, jenž dokáže z první přesně nahrát a je podle nich také bekem s nejpřesnější střelou.

"Jsem pyšný, že jsem se v anketách umístil takhle vysoko," řekl Pronger.

Ačkoli je mu už pětatřicet, stále patří ke špičce. A ve Philadephii, kde průměrně odehraje přes 27 minut za zápas, si náramně pochvalují, jaký že se jim po před sezonou povedl trejd. Letci Prongera získali z Anaheimu a zkušený zadák svým důrazem opravdu výborně zapadl do klubového stylu.

Škarohlídové mu sice vyčítají, že dopředu už to není, co bývalo, ale obrovitý bek může být nad věcí. Vždyť v 15 zápasech nasbíral 16 bodů (3+13), což by mu mohl závidět leckterý útočník.

Na vedoucího obránce celé NHL Tomáše Kaberleho sice ztrácí 4 kanadské body, ovšem v hodnocení plus/minus má dvanáct kladných zářezů narozdíl od Kaberleho čtyř záporných. Navíc ho zdobí obětavost, o čemž svědčí 42 zblokovaných střel soupeře.

Podívejte se na Prongerovu práci podél hrazení

Autor:

Levné dámské oblečení
Levné dámské oblečení

Najdete jednoduše s bazarovou aplikací eMimino.cz.

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze