Tygři neudrželi vedení a pošesté v řadě prohráli

4 2008
Litvínov - Černá série hokejistů Liberce nekončí. Včera prohráli už pošesté v řadě – v Litvínově 2:3 po prodloužení. "Dlouho jsme měli navrch, ale zbytečnými chybami jsme se sami připravili o vítězství," láteřil autor druhé liberecké branky Lukáš Pabiška.

"Dvakrát jsme nepokryli střed hřiště a nechali domácí jet samotné na branku, to se nesmí stávat."

Utkání na ledě rozjetého Litvínova měli Bílí Tygři slibně rozehrané. Už v 7. minutě je poslal do vedení mladý slovenský útočník Rapáč, který vstřelil svůj první extraligový gól. V půlce zápasu už to bylo díky Pabiškovi 2:0 z pohledu Liberce.

Jenže vedení hosté neudrželi a pět minut před koncem Lukeš z trestného střílení vyrovnal na 2:2. Těsně před koncem jel na litvínovskou branku osamocený Víšek, ale zamířil nad.

A po pěti vteřinách prodloužení Litvínov kuriózně rozhodl, když Branda vyhrál vhazování a sám překonal Pince. "Tak rychlý konec prodloužení jsem ještě nezažil," podivoval se liberecký asistent Vladimír Čermák.

"Měli jsme utkání dobře rozehrané, ale za stavu 2:0 jsme bohužel dvakrát nastřelili tyč." Bílí Tygři, jež zastavila v rozletu rozsáhlá marodka, se nyní trápí. Pět z posledních sedmi zápasů skončilo v normální hrací době remízou. Celkem jich má Liberec na kontě už 19 a útočí na pozici remízového krále, kterou zatím těsně drží Plzeň.

Liberec se dočkal reprezentační přestávky, na kterou už čekal jako na smilování. Po jejím skončení bude v posledních čtyřech kolech hájit třetí místo před Karlovými Vary, které se dotáhly na rozdíl šesti bodů.