Týmy českých koučů vítězily

27 2003
Moskva - Hokejisté Omsku porazili v prvním semifinále play off ruské superligy Čerepovec 4:3, když rozhodující branku vstřelil 76 vteřin před koncem Dmitrij Zatonskij. Z legie českých hráčů si připsali po asistenci Tomáš Vlasák a Jiří Šlégr. Jednou brankou zmírnil porážku Čerepovce Vladimír Vůjtek mladší. I Úřadující mistři z Jaroslavle vstoupili do semifinále ruské ligy výhrou. Porazili 3:2 hokejisty Togliatti.

Tým Omsku na lavičce s trenéry Ivanem Hlinkou a Radimem Rulíkem vede v sérii hrané na tři vítězství 1:0. Další utkání je na programu opět v Omsku v pátek.

Mužstvo trenéra Vladimíra Vůjtka z Jaroslavle vedlo ve 33. minutě už 3:0, když na druhou branku nahrál Jan Peterek a u třetího gólu asistoval Radim Tesařík. Hosté pak vystřídali gólmana a deset minut před koncem třetí části snížili na rozdíl jediné branky, vyrovnat ale nedokázali.

Výsledek:
Semifinále - 1. zápasy:
Omsk - Čerepovec 4:3
(Vlasák 0+1, Šlégr 0+1 - Vůjtek 1+0), stav série 1:0.
Jaroslavl - Togliatti 3:2 (za domácí Tesařík 0+1, Peterek 0+1) - stav série: 1:0