Týmy Magnitogorsku a Omsku uspěly i podruhé

28 2004
Moskva - Hokejisté Magnitogorsku vedou v semifinálové sérii nad Kazaní už 2:0 na zápasy. Také Omsk dokázal zvítězit i ve druhém utkání na ledě Togliatti. Tento zápas nevyšel českému gólmanovi Jiřímu Trvajovi, který po první třetině raději opustil branku.

Ve druhé polovině úvodní části inkasoval bývalý vítkovický gólman tři branky a po přestávce ho nahradil Vasilij Košečkin.

Ten sice udržel ve druhé třetině čisté konto, ale v závěrečném dějství rovněž třikrát kapituloval. Na 4:0 zvýšil hned v úvodu poslední části Jaroslav Bednář po přihrávce Pavla Patery.

Pro Trvaje bylo vystoupení velkým zklamáním. Po příchodu do Togliatti loni v prosinci si totiž vybudoval v Rusku skvělé renomé. Po Novém roce udržel čisté konto 305 minut a 56 sekund, čímž překonal rekord soutěže Kazacha Vitalije Jeremejeva z Dynama Moskva z roku 1999.

Magnitogorsk pod vedením Marka Sýkory podruhé porazil Kazaň. V brance tatarského celku vystřídal Zdeňka Orcta po předchozím třígólovém přídělu Andrej Carev, ale nevedlo se mu o nic lépe.

Vítězové základní části dali Kazani znovu tři góly, zatímco hostující svěřenci Vladimíra Vůjtka se prosadili jen jednou - v 9. minutě vyrovnal Zavjalov.

Výsledky:
Semifinále - 2. zápasy:

Magnitogorsk - Kazaň 3:1 - stav série 2:0
Togliatti - Omsk 0:6 (Bednář 1+0, Patera 0+1) - stav série 0:2.

FINSKO

Gól Petra Tenkráta v 16. minutě prodloužení rozhodl o vítězství hokejistů Oulu nad IFK Helsinky v úvodním semifinále finské ligy. Kärpät vyhrál 3:2 a v sérii hrané
na tři vítězné zápasy se ujal vedení 1:0.

Výhodu domácího prostředí využili na úvod semifinále i hokejisté TPS Turku. Tým českého obránce Jiřího Vykoukala porazil Hämeenlinnu s Vladimírem Sičákem a Tomášem Kucharčíkem v sestavě 2:0.

Semifinále - 1. zápasy:
TPS Turku - Hämeenlinna 2:0 - stav série 1:0
Kärpät Oulu -  IFK Helsinky 3:2 v prodl. (za domácí Tenkrát 1+0) - stav série 1:0.

SLOVENSKO

Až sedmý zápas rozhodl o postupu Zvolena do finále slovenské hokejové extraligy. V
závěrečném utkání vypjaté semifinálové série zvítězil nad loňskými mistry ze Slovanu Bratislava 4:1 a utká se o titul s Trenčínem, který v play off ještě neprohrál.

Dvěma góly přispěl k dnešní výhře Zvolena extraligový kanonýr Bartek, který si odpykal jednozápasový distanc za nabádání spoluhráče Mráze k útoku na rozhodčího. První finálový duel se uskuteční v úterý od 17 hodin v Trenčíně.

Výsledek - semifinále, 7. zápas:
HKm Zvolen - Slovan Slovnaft Bratislava 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
29. a 53. Bartek, 39. Babka, 42. Majeský - 5. Macho. Rozhodčí: Ország - M. Grečko, P. Grečko. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 7050. Konečný stav série: 4:3.

ŠVÉDSKO

Hokejisté AIK Stockholm porazili v baráži o švédskou ligu Malmö 2:1 až po dramatických samostatných nájezdech. Rozhodnutí přineslo teprve 22. trestné
střílení, při němž se nemýlil Roger Jönsson. První gól vítězů vstřelil v úvodní třetině český obránce Patrik Hučko.

Výsledky - 5. kolo:
Mora - Hammarby 4:3 v prodl.
Skelleftea AIK - Leksand 3:2 po sam. nájezdech
AIK Stockholm - Malmö 2:1 po sam. nájezdech (za domácí Hučko 1+0).

ŠVÝCARSKO

Až sedmý zápas rozhodne o tom, kdo z dvojice Curych - Lugano postoupí do finále švýcarské hokejové ligy. V šestém semifinálovém duelu dnes zvítězilo Lugano na ledě
Curychu 4:3 v prodloužení a sérii hranou na čtyři vítězné zápasy vyrovnalo na 3:3.

Rozhodující utkání je na programu v úterý 30. března, výhodu domácího prostředí bude mít Lugano.  Prvními finalisty se stali hokejisté Bernu, kteří v pěti zápasech přešli přes Ženevu.

Výsledek:
Semifinále - 6. zápas:
Curych - Lugano 3:4 - stav série 3:3.

NĚMECKO
Hokejisté Eisbärenu Berlín vstoupili suverénně do semifinále německé ligy a na ledě
Ingolstadtu získali oba úvodní zápasy. Na páteční triumf 6:3 v neděli navázali výhrou 4:1 a v sérii, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, vedou před přesunem na vlastní led 2:0.

Druhý duel mezi Frankfurtem a Hamburkem je vyrovnaný. Domácí tým dnes Hamburku oplatil úvodní porážku a zvítězil 4:1.
Výsledky - 2. semifinále:
Ingolstadt - Eisbären Berlín 1:4 - stav série 0:2, Frankfurt - Hamburk 4:1 - stav série 1:1.