Ujčík i Šachl skórovali ve finské lize

26 2004
Helsinky - Zápas Kärpät Oulu - SaiPa Lappeenranta v rámci pátého kola finské ligy přinesl i souboj českých hokejistů. Za domácí vstřelil jeden gól Viktor Ujčík, za hosty Petr Šachl. Ten byl také po zápase spokojenější, jeho tým vyhrál po samostatných nájezdech.

FINSKÁ LIGA

Ujčík poslal v sedmé minutě domácí tým do vedení, které ve druhé třetině pojistil Sakari Palsola.

Šachl pak v dresu SaiPy čtyři minuty před koncem třetí části zavelel k obratu. Jeho spoluhráč Kalle Kerman totiž 44 sekund před sirénou vyrovnal na 2:2 a v samostatných nájezdech byla Lappeenranta úspěšnější.

Výsledek - 5. kolo:
Kärpät Oulu - SaiPa Lappeenranta 2:3 po sam. nájezdech (Ujčík 1+0 - Šachl 1+0), TPS Turku - Lukko Rauma 3:2.

SLOVENSKÁ LIGA

Kapušovo proměněné trestné střílení zajistilo hokejistům Slovanu Bratislava vítězství na ledě Popradu. Český rozhodčí Minář nájezd nařídil pro svěřence Miloše Říhy v poslední minutě za úmyslné zalehnutí puku v brankovišti. Slovan v předehrávce pátého kola tak vydřel výhru 3:2.

Poprad - Slovan Bratislava 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
11. Slaninák, 51. Ihnačák - 34. R. Školiak, 47.  Kuľha, 60. Kapuš z tr. střílení. Rozhodčí: Minář - Krpelec, Valach. Vyloučení: 7:7, navíc Pavličko - Višňovský oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1413.

Nitra - Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky
: 41. S. Saliji, 44. Ľ. Kolník, 47. Čacho - 50. Rudolf Huna. Rozhodčí: Jonák - S. Novák, Galamboš. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3536.

Košice - Zvolen 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
6. Dravecký, 47. Sabol, 49. Kmiť - 15. Plavucha, 60. Cibuľa. Rozhodčí: Mihálik - Gajan, Grečko. Vyloučení: 7:11, navíc Bicek 10 min. - Cibuľa 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2000.

Trenčín - Skalica 9:2 (2:0, 2:1, 5:1)
Branky
: 37. a 43. Opatovský, 13. Marián Hossa, 17. Gáborík, 34. Demitra, 49. Hriňa, 55. Fabuš, 57. Šmidriak, 60. Starosta - 36. M. Ivičič, 55. Hartmann. Rozhodčí: Marušin - Bednár, Kubuš. Vyloučení: 5:3, navíc Gáborík (Trenčín) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 5769.

Žilina - Dubnica 7:1 (1:0, 1:0, 5:1)
11. Oravec, 29. Gálik, 43. Dlouhý, 46. Král, 50. Húževka, 56. Kolba, 59. Lažo - 60. Kostolný. Rozhodčí: Ország - Halecký, Valach. Vyloučení: 9:4, navíc Šimonovič a Kontšek 10 min. - Kuric 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1533.

ŠVÝCARSKÁ LIGA

Český útočník Michal Grošek režíroval vítězství hokejistů Servette Ženeva 2:0 nad Luganem. Hráč, který do Švýcarska přišel během výluky v NHL, kde obléká barvy Bostonu Bruins, nejdřív v 7. minutě přihrál na první gól a devatenáct sekund před koncem zápasu výhru svého týmu zpečetil gólem.

Výsledky - 5. kolo:
Fribourg - Ambri/Piotta 2:2, Ženeva - Lugano 2:0, Kloten - Rapperswil/Jona 3:7, Lausanne - Bern 5:2, Curych - Davos 5:4, Zug - Langnau 4:4.

NĚMECKÁ LIGA

Český brankář Adam Svoboda se podílel šestadvaceti úspěšnými zákroky na výhře hokejistů Norimberku ve čtvrtém kole německé ligy na ledě Düsseldorfu 3:1. Jeho krajan Patrik Augusta sice dostal Hannover v páté minutě do vedení v Kolíně nad Rýnem, ale domácí zápas otočili a zvítězili rovněž v poměru 3:1.

Výsledky - 4. kolo:
Düsseldorf - Norimberk 1:3, Kolín nad Rýnem - Hannover 3:1, Ingolstadt - Mannheim 3:4 v prodl., Frankfurt - Hamburk 3:4, Wolfsburg - Iserlohn 2:0, Augsburg - Krefeld 5:1, Kassel - Eisbären Berlín 3:2 v prodl.