KOLIK TO JE? Český kouč Alois Hadamczik se svými svěřenci sleduje skóre v

KOLIK TO JE? Český kouč Alois Hadamczik se svými svěřenci sleduje skóre v utrápeném utkání proti Norsku. | foto: Reuters

Hadamczik po Norsku: Nepromíchat útoky, možná bychom to neuhráli

• 495
Stockholm (Od zpravodaje iDNES.cz) - Kouč národního mužstva Alois Hadamczik zareagoval na hrozící malér ve třetím utkání na mistrovství světa. Během druhé třetiny utkání s Norskem prohrávali čeští hokejisté 1:2 a ne a ne najít recept na dobře bruslícího a bránícího soupeře. Trenér proto rozmíchal dva elitní útoky.

Hadamczik posunul během druhého dějství Milana Michálka ze druhé do první formace. Místo s Davidem Krejčím tak forvard Ottawy poprvé nastupoval vedle montrealského centra Tomáše Plekance.

Česko - Norsko 4:3 po nájezdech

Souhrn a statistiky

Ofenziva po změně trochu pookřála. Michálek přinesl do Plekancovy řady s Michaelem Frolíkem víc energie, Češi dokázali prodloužit své pobyty v útočném pásmu.

"Já si myslím, že to hodně pomohlo. Že kdybych to neudělal, tak jsme to možná ani neuhráli," komentoval změnu po zápase trenér Hadamczik. "Michálek ožil u Plekance, ta lajna dostala svou tvář. Frolíka pak bylo vidět jak bruslením, tak důležitým gólem, který dal. Ta lajna začala být hodně silná."

Vyrovnání však nakonec nepřinesla akce prvního, ale druhého útoku. Do něj se z první lajny posunul ke Krejčímu a Petru Průchovi dobře bruslící Petr Tenkrát, jenž se tak vrátil z levého na pravé křídlo, kde se přece jen cítí pohodlněji, i když ve Spartě hrál ligové zápasy na levé straně.

Tři minuty před koncem prostřední třetiny přiklepl Tenkrát puk Krejčímu, bostonský centr zamíchal pukem a přesným švihem ho poslal do pravého horního růžku nad rameno brankáře Larse Haugena.

Reprezentanti tak vstoupili do třetí části napínavého duelu s Norskem za vyrovnaného stavu 2:2. Po druhé pauze navíc kouč posadil nevýrazný čtvrtý útok Kašpar, Novotný, Petružálek a nechal tým dohrát jen na tři řady.

Poté se prosadila i nově poskládaná první trojice: na Frolíkův gól asistovali Plekanec s Michálkem.

Brzy nato sice Norové dokázali vyrovnat. V nájezdech však rozhodl Hemský a Češi se radovali z vydřeného vítězství. "Ty tři lajny, které zápas dohrávaly, by tak mohly hrát i dál," uvedl Hadamczik.

Na analýzu hry jednotlivých útoků v novém složení teď bude mít celkem dost času. Další utkání hrají Češi až ve čtvrtek proti Lotyšsku.