Útočníci paběrkovali, vyznamenal se jen Turek

- Čeští hráči v nočních zápasech NHL jen paběrkovali. Bodovali jen Grošek a Hejduk za přihrávky, a tak nejvýraznější postavou české enklávy za mořem byl asi brankář St. Loius Blues Roman Turek. Chytil 30 střel a pomohl svému týmu k vítězství 4:2 v Nashvillu. Mistra světa z Vídně 1996 překonali z domácího celku pouze Kjellberg a Berehowsky.
V dresu Blues, kteří využili dvě přesilovky, se blýskl jedním gólem a třemi asistencemi Chris Pronger. St. Louis zůstal v tabulce Centrální divize na druhém místě o dva body za Detroitem, který doma vyhrál 3:1 nad Los Angeles.

Prongera vyrovnání osobního rekordu samozřejmě potěšilo. "Pokaždé, když takhle v zápase sbíráte body, to je dobré. Ale obzvlášť z toho máte radost ve chvíli, kdy to znamená také vítězství týmu," prohlásil.  Trenér Joel Quenneville poukázal na to, že jeho svěřenci dokázali dát dva góly z přesilovek podruhé za sebou. "Snad to konečně v téhle činnosti znamená obrat k lepšímu," doufal kouč Blues.

Vítězství Detroitu nad Los Angeles zařídil veterán Steve Yzerman, který v první třetině otevřel skóre a v 25. minutě bleskově odpověděl na Murrayův vyrovnávací gól. Yzerman má v letošní sezóně NHL na kontě 13 vstřelených branek a v kanadském bodování se drží v první dvacítce.

Bleskový úder doma předvedlo Calgary, jehož hráčům stačilo k vybudování dvoubrankového náskoku pouhých deset vteřin. V deváté minutě utkání proti Vancouveru se nejprve trefil Nazarov a hned po vhazování jej napodobil Hulse. Canucks sice dokázali ve druhé třetině vyrovnat, jejich ambice však krátce po zahájení třetího dějství zmrazil v přesilové hře Valerij Bure. Opět zazářil gólman 'Plamenů' Fred Brathwaite, který vychytal 33 střel hostů.

Divoký průběh z hlediska vývoje skóre mělo utkání v Dallasu. Ve 13. minutě totiž domácí obhájci prvenství vedli nad Floridou už 3:0 a místo hostujícího brankáře Kidda se mezi tyče stěhoval Štalenkov. Jenže na konci druhé třetiny přišla v rozmezí pouhých 102 sekund třígólová smršť 'Panterů', které nezabránilo ani střídání domácích brankářů - Belfour, jenž za stavu 3:2 vystřídal Fernandeze, udržel čisté konto jen 40 vteřin. Podobně jako v Calgary však i v Dallasu rozhodli domácí o dvoubodovém zisku na
počátku třetí třetiny, kdy Štalenkova překonal Langenbrunner. Naprázdno vyšel v utkání San Jose s Atlantou vedoucí muž kanadského bodování NHL, domácí Owen Nolan. Jeho spoluhráči jej však zastoupili a nastříleli nováčku zámořské soutěže čtyři branky, třebaže ještě v polovině zápasu prohrávali. San Jose, které předstihlo v čele Pacifické divize Phoenix, se stalo prvním týmem v letošní sezóně, jenž dosáhl stovky gólů. Atlanta má pro změnu trojciferné číslo jako první v kolonce obdržených branek.

Buffalo dokázalo v domácím zápasu proti Chicagu otočit nepříznivé skóre a zásluhou dvou branek v poslední třetině vyhrát 2:1. Čtyřiatřicet sekund po zahájení třetí části hry vyrovnal slovenský útočník Šatan z přihrávky Michala Groška, což pro Sabres znamenalo ukončení střeleckého půstu trvajícího více než 162 minut. Vítězný gól pak vstřelil o osm minut později dvacetiletý ruský nováček Afinogenov.

Hostující Carolina sice byla v duelu s Tampou pilnější ve střelbě, ale domácí gólman Cloutier pustil za svá záda jen dva puky, zatímco jeho spoluhráči skórovali třikrát. Tampa se tak v tabulce Jihovýchodní divize bodově vyrovnala třetímu Washingtonu.

Colorado si v Anaheimu vypracovalo dvoubrankové vedení, oč se zasloužil i český útočník Milan Hejduk přihrávkou na úvodní gól Druryho v přesilové hře, a vítězstvím 2:1 si upevnilo vedení v Severozápadní divizi. Brankář Patrick Roy si připsal 423. výhru v
kariéře a v historickém pořadí dostihl na třetím místě Tonyho Esposita.