Úvodní finále vyhrál Magnitogorsk

4 2004
Magnitogorsk - Hokejisté Magnitogorsku využili v prvním finálovém zápase ruské ligy výhodu domácího prostředí a porazili na svém ledě Omsk 4:1. Svěřenci trenéra Marka Sýkory sice už v druhé minutě prohrávali, ale skóre ještě do konce první třetiny otočili.

RUSKO

Druhý duel finálové série, hrané na tři vítězné zápasy, se hraje opět v Magnitogorsku v pondělí.

Tytéž celky bojovaly o ruský titul i před třemi lety, tehdy byl úspěšný Metallurg.

Kouč Sýkora má v sestavě obránce Martina Čecha, v dresu Omsku usiluje o ligové prvenství trio českých útočníků Pavel Patera, Tomáš Vlasák a Jaroslav Bednář.

Finále - 1. zápas:
Magnitogorsk - Omsk 4:1, stav série 1:0.

FINSKO

Hokejisté Kärpätu Oulu postoupili do finále finské ligy. V rozhodujícím pátém zápase  na domácím ledě porazili IFK Helsinky až v prodloužení 3:2.

Vítězný gól vstřelil v osmé minutě nastaveného času Brett Lievers po spolupráci českých hokejistů Petra Tenkráta a Vladimíra Machuldy.

Machulda si vedle toho připsal ještě jeden gól, kterým v první třetině po Tenkrátově přihrávce vyrovnal na 1:1.

Semifinále - 5. zápas:
Kärpät Oulu - IFK Helsinky 3:2 v prodl. (za domácí Machulda 1 +1 a Tenkrát 0+2) - konečný stav série 3:2.

ŠVÉDSKO

Hokejisté Malmö porazili v sedmém kole baráže o účast v příštím ročníku švédské ligy Skellefteu 2:1 v prodloužení a ujali se vedení v tabulce. Jejich soupeř je s horším skóre druhý, třetí Mora ztrácí pět bodů.

Výsledky - 7. kolo:
Hammarby - Leksand 2:6, Malmö - Skelleftea 2:1 v prodl., Mora - AIK Stockholm 5:2.

NĚMECKO

Hokejisté Frankfurtu budou hrát finále německé ligy. V rozhodujícím pátém semifinále porazili Hamburk na jeho ledě 5:3 a sérii vyhráli 3:2 na zápasy.

Ve finále se Frankfurt utká s hokejisty Eisbären Berlín, kteří si v semifinále poradili hladce 3:0 na zápasy s Ingolstadtem. Finálová série bude rozehrána 8. dubna.

Hamburk - Frankfurt 3:5 - konečný stav série 2:3.

SLOVENSKO

Hokejistům Trenčína schází poslední krok k titulu mistrů slovenské extraligy. Dukla ve Zvolenu vyhrála čtvrtý finálový duel, rozhodující branku na 2:1 vstřelil až v osmé minutě druhého prodloužení Kováčik. Trenčín vede na zápasy 3:1 a titul si může přivlastnit vítězstvím v úterním zápase na svém ledě.

Ve Zvolenu se hrál úplně jiný hokej než v sobotu. Hráči pozorně bránili, důsledně plnili taktické pokyny a dávali si pozor na fauly. Po bezbrankové první třetině se dostal do vedení domácí Zvolen po přihrávce Čierného a trefě Majeského.

Trenčín poté okamžitě zvýšil obrátky a v 37. minutě Zlocha vyrovnal. V třetí třetině si udrželi oba brankáři, zvolenský Križan i český legionář Petr Přikryl, čisté konto, Trenčínští v závěru nevyužili přesilovou hru a na řadu přišlo prodloužení.

V 71. minutě byl vyloučen Lezo za faul v útočném pásmu, ale Zvolen výhodu nevyužil. O všem se tak rozhodlo až v druhém prodloužení, v jehož osmé minutě se trefil trenčínský Kováčik.

Trenér Zvolena Ján Jaško litoval, že po vedoucí brance neproměnili jeho svěřenci další šance. "Hráli jsme na čtyři útoky, abychom udrželi vysoké tempo. Byl to vynikající zápas se šťastným koncem pro Trenčín," řekl Jaško.

Trenčínský kouč Dušan Gregor uvedl, že hosté stále věřili ve vítězství. "Myslím si, že jsme o ten gól byli lepší. Nejsme přehnaně sebevědomí, proto k dalšímu zápasu přistoupíme jako ke každému jinému, i když nám může přinést titul. Čekáme, že naši
fanoušci naplní hlediště do posledního místa," prohlásil Gregor.

Zvolen - Trenčín 1:2 v druhém prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
22. Majeský - 37. Zlocha, 88. Kováčik. Rozhodčí: Čaprnka - Tvrdoň, M. Novák. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6948. Stav série: 1:3.