Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V hale pro šampionát už je led

1 2004
Praha - Přes milion korun může mít hodnotu bednička vzácných vín z Francie, kterou dostal Aleš Hušák, šéf společnosti Sazka, od předesedy mezinárodní hokejové federace Jan-Ake Edvinssona. Protože ve vysočanské Sazka Areně, kde se má zanedlouho konat mistrovství světa, se v sobotu poprvé bruslilo, vyhrál Hušák společnou sázku.

Ledová plocha v nově budované Sazka Areně, kde se od 24. dubna do 9. května uskuteční světový hokejový šampionát, má první test za sebou. V sobotu v 8 hodin ráno se na ní začalo bruslit.

Sekretář Mezinárodní hokejové federace Jan-Ake Edvinsson tak prohrál svoji sázku s ředitelem Sazky Alešem Hušákem. Švédský funkcionář zhruba před rokem a čtvrt zpochybnil, že by se 28. února 2004 dalo v hale bruslit. "Prohrál jsem, ale přesto se  cítím šťastný," přiznal Edvinsson a předal vítězi karton kvalitního červeného francouzského vína.

"Chateau Gazin Pomerol 1997" skvělo se na bedně. "Zbývá sice ještě kus práce, nicméně nyní už věřím, že se hala pro účely mistrovství světa rozzáří naplno a fanoušci si užijí velkolepý šampionát," prorokoval sekretář IIHF.

Po žácích pražské Slavie a ukázce skupinky krasobruslařek vyjeli na zbrusu nový ledový podklad sám Hušák, šéf organizačního výboru mistrovství Zbyněk Kusý, kapitán zlatého olympijského mužstva z Nagana Vladimír Růžička, pražský primátor Pavel Bém a šestasedmdesátiletý předseda hokejového svazu Karel Gut.

"Tyhle brusle jsem nosil v době, kdy jsem jako trenér působil u národního týmu, kterývyhrál šampionát v Katovicích a ve Vídni, usmíval se první muž českého hokeje při vzpomínce na zlaté medaile z MS v letech 1976 a 1977. Svoje bruslařské umění si Gut ale pro jistotu ve čtvrtek na pár minut vyzkoušel v hale pražské Sparty. Před dnešní akcí byl několikrát trénovat i Hušák.

"Nedivte se, vždyť jsem brusle neměl na nohou dobrých pětatřicet let," prozradil šéf loterijní společnosti, jenž ze sportovních aktivit prý dává přednost lyžím a jízdě na snowboardu. Jeho pohyb na ledě nevypadal dvakrát jistě. "Trochu se mi klepaly nohy, ale to bylo spíš únavou. Dnes v noci jsem bruslil až asi do půl třetí," přiblížil.

Spolu s ostatními si připil šampaňským na zdar hokejového mistrovství, kapkami pěnivého moku pak symbolicky pokřtili ledovou plochu. Vzácné francouzské víno však zůstane v lahvích nejméně do konce šampionátu. Pak si ho Hušák plánuje vychutnat
společně s Edvinssonem.

"Vlastně jsem se ještě ani nedíval dovnitř do krabice, abych zjistil, jaké víno mi vlastně Jan-Ake přivezl. Ale třeba takový jeden Chateau Petrus může vyjít i na sto padesát tisíc korun. A vsadili jsme se o dvanáct lahví, takže si to spočítejte," naznačil Hušák, že nešlo o lacinou záležitost.

Předem však odmítl eventualitu, že by takový skvost zkonzumoval najednou ve větším množství. "Opít se takovým vínem? To by bylo asi jako kdybyste chtěli orat pole mercedesem," zvolil příměr.

Šéf společnosti Sazka Aleš Hušák poprvé bruslí v Sazka Areně za přítomnosti sekretáře hokejové federace IIHF Jan-Ake Edvinssona.

Aleš Hušák ukazuje bedničku francouzských vín, které vyhrál s sázce nad sekretářem mezinárodní hokejové federace Jan-Ake Edvinssonem.

Trenér Slavie a národního týmu Vladimír Růžička bruslí na ledě Sazka Areny.

Autoři: ,


Škoda Octavia 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Octavia 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 26 010 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze