V Kontinentální lize se góly blýskli Čajánek a Hořava

Petr Čajánek přispěl gólem k výhře Dynama Moskva. | foto: MF DNES

11 2008
Dva čeští hokejisté se ve čtvrtek střelecky prosadili v Kontinentální lize. Petr Čajánek pomohl gólem k vítězství Dynamu Moskva nad Kazaní a stejný kousek se povedl Miloslavu Hořavovi v dresu Novokuzněcku proti Čerepovci.

Kontinentální liga

Hokejisté Dynama Moskva zvítězili ve čtvrtečním utkání Kontinentální ligy v Kazani 4:3 v prodloužení. Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka sice vyhráli první třetinu 2:0, když skóre otevřel český útočník Petr Čajánek, ale nakonec prodloužení zachránili až vyrovnáním v 60. minutě. V závěru nastaveného času pak zajistil hostům vítězství Rylov. K vysokému vítězství Novokuzněcku 6:1 v Čerepovci přispěla i branka Miloslava Hořavy. V utkání proti Chabarovsku vychytal čisté konto americký brankář Petrohradu Robert Esche.

. Čtvrteční výsledky:

Barys Astana - Čeljabinsk 3:4
Kazaň - Dynamo Moskva 3:4 v prodl. (za hosty Čajánek 1+0)
Nižněkamsk - Togliatti 2:1
Viťaz Čechov - Nižnij Novgorod 6:5 po sam. nájezdech
Čerepovec - Novokuzněck 1:6 (za hosty Hořava 1+0)
Petrohrad - Chabarovsk 4:0
Dinamo Riga - MVD Balašicha 2:1

Čtěte zítra v MF DNES

Jakub Klepiš

Jágrovi parťáci v Omsku: Jak žijí v Rusku hokejisté Jakub Klepiš a Pavel Rosa? To a další původní texty zvláštního zpravodaje najdete v páteční MF DNES

.

Finská liga

Hokejisté mistrovského Kärpätu Oulu zahájili nový ročník finské ligy vysokou výhrou. Na svém ledě dnes porazili SaiPu Lappeenranta 7:0. Dvakrát se trefil Oskari Korpikari, čtyři body za gól a tři přihrávky si připsal Toni Koivisto.

Jediným českým zástupcem v letošní sezoně SM-Liigy je jednadvacetiletý brankář Alexander Salák z TPS Turku.

Německá liga

Hokejisté Kolína nad Rýnem podlehli v jediném čtvrtečním zápasu německé ligy v Iserlohnu 4:6 a v tabulce jsou stále bez bodu. Hosté sice vyhráli první třetinu, když úvodní gól vstřelil v šesté minutě český útočník Kamil Piroš, ale v druhé části strhl Iserlohn třemi zásahy vedení na svou stranu. Definitivně pak rozhodl 17 sekund před koncem střelou do prázdné kolínské branky Ryan Ready, který si v utkání připsal i tři asistence.