Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V létě se pere v kleci, v zimě na ledě. Čechov miluju, tvrdí Yablonski

Jeremy Yablonski | foto: Tomáš PavlíčekiDNES.cz

1 2012
Čechov (Od zpravodaje iDNES.cz) - Za celou sezonu jednou vystřelil na branku, jako útočník si nepřipsal ani bod. Teď se omilostněný rváč Jeremy Yablonski po patnácti utkáních vrátil do Kontinentální hokejové ligy a na dres mu přišili kapitánské céčko. Byl to vzkaz. "My jsme Viťaz. Pobijeme vás."

Přerušení. Popradští hokejisté vedou v Čechově 3:0 a zbývá třináct sekund do konce zápasu. Nikdo ale neopouští hlediště, diváci čekají do poslední chvíle. Hráči na střídačce ještě odkládají vítězné oslavy.

Už to přijde?

Uf, oddechují hosté. Puk dopadá na led a Jeremy Yablonski zůstal sedět na střídačce. Poprad se na ledě obávaného mužstva, které často ignoruje pravidla a zásady férové hry, vyhnul bitkám a s týmem plným roztřesených mladíků si odvezl výhru.

"Dneska jsem u soupeře nenašel žádného tvrdého borce," vysvětloval pak Yablonski, proč se neporval. "Někdy se perete, někdy ne. My jsme chtěli vyhrát."

Po utkání dorazil na rozhovor jen s ručníkem kolem pasu, hora svalů a vystouplých šlach. A usmíval se. Nijak výrazně mu nevadilo, že jeho vyloučení zavinila dva góly a od poloviny duelu už nestřídal do hry.

"Kouč udělal správnou věc. Potřebujeme střílet góly a máme pár formací, které to umí," prohlásil.

Yablonski trénuje i s boxerským šampionem

Čechov je nevelké město, proto není překvapením, že se rváč Yablonski dobře zná i s místním boxerským šampionem Alexandrem Povětkinem. Světovým šampionem v těžké váze, který se chystá vyzvat slavného Ukrajince Klička.

"Je opravdu dobrý, však je to taky mistr světa," tvrdí o něm Yablonski. "Trochu jsem trénoval s jeho partou a byla to zábava. Když se chcete prát, není nic lepšího než si vybrat tyto lidi."

Rodák ze Saskatchewanu je v týmu z jiného důvodu. Práce s pukem totiž není jeho silnou stránkou. Odskakuje mu, nedrží na čepeli.

Majitel si kanadskou bestii pořídil, aby rukama trhala soupeřovy hokejisty.

Tak jako v duelu s Čeljabinskem, po němž Yablonski za brutální útok schytal trest do konce základní části. Ten mu nakonec vedení soutěže zčásti prominulo. Proto mohl nastoupit už v úterním utkání.

"Udržoval jsem se ve formě a hodně makal, protože jsem doufal, že se budu moci vrátit na led. Teď jsem zpátky a doufám, že pár zápasů dokážeme vyhrát," řekl s upřímností v hlase, přestože častěji než vstřelené góly počítá soupeřovy zlámané kosti.

O letní pauze se věnuje zápasům smíšených bojových umění (MMA), populárních především ve Spojených státech. Souboje spoře oděných bojovníků se většinou odehrávají v železné kleci, kde je dovoleno pokořit protivníka takřka všemi způsoby.

"Když je sezona, tak na to nemám moc čas. Mám pás v těžké váze XFS a CCF. Každé léto se vracím za moře a zúčastním se několika zápasů," chlubí se. "Možná bych mohl příští rok zkusit nějaké zápasy i tady v Rusku," přemýšlí jednatřicetiletý hokejista, jak ještě využít své schopnosti.


V Čechově, zašlém padesátitisícovém městě nedaleko Moskvy, se mu prý líbí. Bydlí v bytě kousek od stadionu a schází se s přáteli. A v mužstvu si rozumí se třemi krajany, Brennanem Tarnaskim a Mirastym. Taktéž specialisty na bitky. 

"Miluju to tady. Prvních pár týdnů bylo trochu těžkých, protože oproti Americe se v Čechově žije trochu jinak. Teď jsem tu ale opravdu šťastný a doufám, že tady strávím ještě pár dalších let," dodává zápasník na bruslích. Symbol čechovského hokeje.Témata: bitka, UFO

Najdete na iDNES.czmobilní verze