Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Pardubicích může skončit i manažer Kusý

Zbyněk Kusý - Generální manažer národního hokejového týmu Zbyněk Kusý (vlevo) a předseda Českého svazu ledního hokeje Vratislav Kulhánek na tiskové konferenci k vyhlášení nominace hráčů pro olympijské hry v Turíně. | foto: Martin ŠtěrbaČTK

25 2008
Pardubice - Změny v pardubickém hokejovém klubu nemusí zdaleka končit jenom změnou jeho majitele. Je totiž dost dobře možné, že v červnu opustí HC Moeller i jeho dlouholetý generální manažer Zbyněk Kusý. Informoval o tom místopředseda představenstva klubu Jaroslav Kňava.

Kusý se totiž hodlá ucházet o pozici předsedy Českého svazu ledního hokeje, a pokud bude v červnové volbě úspěšný, zřejmě v Pardubicích nebude moci zůstat v pozici manažera. Podle lidí z klubu by to pro pardubický hokej znamenalo vážný problém.

"Pokud by skutečně volby vyhrál, tak by jeho setrvání v klubu bylo hodně složité. Asi by musel dostat nějakou výjimku. V každém případě nahradit takto zkušeného člověka by bylo velmi obtížné," řekl radní za ODS a místopředseda představenstva klubu Jaroslav Kňava.

Jeho kolega ze strany i z představenstva HC Moeller Jiří Razskazov se ztráty generálního manažera obává ještě více. "Odchod Zbyňka Kusého na pozici šéfa svazu by byl pro klub velkou ránou. Moc lidí, kteří seženou na sezonu 150 milionů korun, totiž po Pardubicích neběhá," řekl Razskazov.

Sám Kusý, který dnes odletěl s reprezentačním celkem do Kanady na mistrovství světa, zatím nechce možnou situaci nějak blíže komentovat. "Tím se zatím vůbec nezaobírám. Volby jsou až v červnu a bude v nich čtyři až pět kandidátů. Teď to nemá cenu řešit. Na to je ještě hodně času," uvedl Kusý.

Ve volbě nového šéfa svazu se proti Kusému zřejmě postaví manažer Sparty Praha Petr Bříza, šéf Vítkovic František Černík nebo manažer Plzně Tomáš Král.

Všichni čtyři nastínili své plány už na březnovém zasedání Asociace profesionálních klubů ve Špindlerově Mlýně. "Žádný konkrétní závěr jsme ale neučinili. Bavili jsme se o tom, s čím by do volby šli, na co by se chtěli zaměřit, co změnit, vylepšit a tak dále," řekl po jednání ředitel APK Stanislav Šulc.

Již nyní je ale jasné, že kandidát by se v případě zvolení do čela ČSLH vzdal své výkonné funkce v klubu. "Chce to APK a i oni s tím počítají. Chceme, aby v nové pozici působil nestranně," podotkl Šulc. Kusý by tak opustil Pardubice, Bříza pražskou Spartu, Král Plzeň a Černík Vítkovice.

Všichni čtyři už svůj zájem kandidovat oznámili, byť ještě oficiálně přihlášku neposlali. "Na svaz zatím žádná přihláška nepřišla, ale jejich uzávěrka je až 10. června. Samotná volba proběhne 21. června. Stávající šéf svazu Vratislav Kulhánek už kandidovat nebude," vzkázal z kanadského Montrealu generální sekretář svazu Martin Urban.

Podle něj sice žádné regule svazu možnost vykonávat funkci předsedy ČSLH a zároveň pracovat v extraligovém klubu nezakazují, ale je nepravděpodobné, že by to ostatní kluby Kusému případně povolily.

"Tyto věci se zatím řeší pouze na úrovni profesionálních klubů. Stanovy svazu souběh obou funkcí neřeší, ale dá se čekat, že jedna z podmínek případných volitelů bude, aby nový předseda zároveň neměl důležitou pozici v nějakém ligovém týmu," dodal Martin Urban.

I když to nechce Zbyněk Kusý přiznat, jeho šance na zvolení předsedou svazu jsou poměrně vysoké. Už dnes je totiž prvním místopředsedou ČSLH a také generálním manažer české reprezentace. "Podle mých informací je jeho zvolení téměř jisté," řekl člověk dobře seznámený s poměry v českém hokeji, který v této souvislosti nechce být jmenován.

Kusý v pardubickém klubu začal pracovat v roce 1990 jako obchodní manažer. Na pozici šéfa přešel v roce 1997. S klubem postoupil třikrát do ligového finále a v roce 2005 získal s Pardubicemi mistrovský titul.

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze