Rostislav Martynek

Rostislav Martynek | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

V Třinci vyrostl, teď však zde byl Martynek poprvé hostem

• 0
Vyrostl v Třinci, ale tuhle sezonu začal jinde. Za Mountfield. Hokejový útočník Rostislav Martynek nastoupil poprvé za českobudějovické mužstvo v hale, kde to dobře znal. A dal gól na 0:1. Třinec však vyhrál 3:2 brankou v prodloužení. Potřeboval také hodně lístků, aby mohl uspokojit co nejvíce známých, kteří ho chtěli vidět.

Vy máte zraněný nos. Vypadá to tak na tři stehy. Co se vám doma přihodilo?
V Třinci jsem byl v souboji s Varaďou a nechtěně jsem dostal hokejkou. Bylo to na začátku třetí třetiny a osm minut jsem odpočíval. V 50. minutě jsem se vrátil do hry.

Nechtěl vás Varaďa potrestat?
Myslím, že ne. Přišel tam taky nedávno a moc se s ním neznám. Byl tam souboj o puk a hokejka vyletěla. Možná to bylo i o plexisklo z helmy. Byl to klasický souboj.

Jaké to bylo hrát v hale, kde to dobře znáte, za hosty?
Byl jsem trochu nervozní na začátku. Prvních deset minut, první střídání. Potom už to šlo.

Jen jste se otřepal, dal jste v jedenácté minutě první gól zápasu.
Venca (Pletka) mi zpoza branky pěkně nahrál. Musel jsem akorát trefit branku a puk prošel za čáru. Škoda jen, že jsme to nedotáhli do konce alespoň na dva body.

Co vás nejvíce mrzí?
V první třetině jsme mohli jsme dát i třetí gól, byli jsme lepší. Tři nula, to už by bylo na tři body.

Proč se to nepovedlo?
Byli jsme hodně oslabení. Říkali jsme si po první třetině, že nebudeme faulovat, ale měli jsme další vyloučené a to soupeře hodně zvedlo. Po první třetině byl neškodný. Měli jsme lepší pohyb, více šancí.

Pak se hra změnila, že?
Pak nám dali dva góly a začali lítat. Byli všude. Ty přesilovky Třinec zvedly.

Vy jste byl také vyloučený?
Dostali jsme z toho gól na dva jedna a beru to i na sebe. Ale jinak to nechci hodnotit. Rozhodčí písknul faul. Těch faulů se musíme v příštích zápasech vyvarovat. Oslabení stojí strašně moc sil. Nebýt tolik oslabení, Třinec by byl nervoznější a těžko by vyrovnával.

Hráli jste na ledě třetího, takže bod není tak špatný.
Určitě ne. Ale po utkání jsme byli zklamaní, chtěli jsme víc. Den po utkání bod bereme. Každý bod zvenku je dobrý. I z Třince, kde mají po změnách v letní přestávce silný tým v útoku.

Uvědomoval jste si při utkání, že hrajete proti kamarádům?
Nějaké hecování před zápasem tam bylo. Potkal jsem spoustu známých, tak něco proběhlo. Ale na ledě jsem nevnímal, kdo je kamarád a kdo ne. Tam se také vyměnilo osm devět hráčů.

Překonal jste brankáře Vojtka. Toho znáte velmi dobře.
Jo, to jo. Je to kamarád. Byl jsem rád, že se mi to povedlo. Byly tam mezi námi i nějaké narážky, něco mi říkal, ale určitě to bylo jen z hecu.

Dal jste svůj třetí gól v extralize za váš nový klub.
Jo. A mohl jsem dát i penaltu proti Pardubicím. Trefil jsem tyčku. Škoda, chyběl kousek.

Vy se do šancí dostáváte hodně často. Zvlášť váš centr Kašpařík vám posílá pěkné přihrávky.
Umí si najít prostor a já mám za úkol tam být. Vyhovíme si a jsem rád, že nás trenéři dali dohromady.