Václav Král pečetil triumf Trenčína

Košice - Martin - Ĺubomír Sabol (vlevo) a Martin Drotár (vpravo) z Košic se snaží překonat brankáře Martina Imricha Petríka. Vpředu na zemi Ján Supuka z Martina. | foto: ČTK

9 2004
Vítězství Trenčína nad Nitrou v 39. kole slovenské extraligy pečetil dvě minuty před koncem zápasu český útočník Václav Král. Nejlepším mužem zápasu byl trenčínský Hanzal, jenž si na své konto připsat hattrick. Jednu asistenci si připsal i další český hráč František Bombic.

Favorizované Košice prohrávaly s Martinem ještě po druhé třetině, ale v závěru přece jen strhly vítězství na svou stranu. Český legionář Martin Vozdecký z Martina si připsal jednu asistenci.

Až do 46. minuty se v Liptovském Mikuláši hrálo bez branek, ale potom domácí vstřelili Popradu čtyři góly a poslední celek tabulky snadno zdolali. Zápas Skalica - Zvolen se hraje v sobotu, duel Slovan - Žilina byl kvůli startu bratislavského mužstva v Kontinentálním poháru odložen na 20. ledna.

Výsledky - 39. kolo:
HC Košice - MHC Martin 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
43. a 54. Kledrowetz, 20. Kroták, 58. Vorobel - 7. Čacho, 30. Hovorka, 42. S. Hudec. Rozhodčí: Čaprnka - R. Bednár, Kubuš. Vyloučení: 1:2, navíc Gabriš (Martin) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1700.

Dukla Trenčín - HKm Nitra 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
17., 25. a 55. Hanzal, 35. Opatovský, 58. V. Král - 9. Poliaček. Rozhodčí: Druga - M. Novák, S. Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5375.

HK 32 Liptovský Mikuláš - ŠKP Poprad 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
46. Plch, 51. Pleva, 52. Kalousek, 57. Devečka - 46. Varga. Rozhodčí: Ország - M. Halecký, Valach. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 2000.

RUSKO

Český obránce Miloslav Gureň přihrál v dnešním utkání ruské hokejové ligy na oba góly Novosibirsku, který však prohrál v Novokuzněcku 2:4.  Bývalý montrealský bek asistoval u dvou tref Jegora Šastina: ta první znamenala v druhé třetině vyrovnání na 1:1, druhý Šastinův gól v 53. minutě na 2:3 pak uchoval hostům naději na remízu. Poslední branku zápasu však vstřelil 68 vteřin před koncem novokuzněcký útočník Nikolaj Kuročkin.

Výsledek - 39. kolo: Novokuzněck - Novosibirsk 4:2 (za hosty Gureň 0+2).

FINSKO

Hokejisté Tappary Tampere porazili v jediném dnešním utkání finské ligy Jokerit Helsinky 2:0. Lví podíl na tom měl Miska Kangasniemi, který si připsal dva body za
gól a asistenci.

Výsledek - 44. kolo: Tappara Tampere - Jokerit Helsinky 2:0.

ŠVÝCARSKO

Hokejisté Davosu rozstříleli v 37. kole švýcarské ligy Kloten 7:1. Přispěl k tomu i český útočník Josef Marha, který v šestnácté minutě první třetiny zvýšil na 3:1 pro
domácí.

Výsledky - 37. kolo: Davos - Kloten 7:1 (za domácí Marha 1+0), Lausanne - Ambri/Piotta 5:4, Rapperswil/Jona - Basilej 7:2, Langnau - Bern 3:0, Curych - Ženeva 4:1.

NĚMECKO

Hokejisté Hannoveru porazili v 37. kole německé ligy Mannheim 5:4 po samostatných nájezdech. Podíleli se na tom i čeští hráči Zdeněk Nedvěd a Patrik Augusta: prvně jmenovaný dal gól a druhý si připsal bod za asistenci.

Výsledky - 37. kolo: Düsseldorf - Ingolstadt 4:1, Mannheim - Hannover 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Nedvěd 1+0, Augusta 0+1), Kassel - Kolín n. R. 0:1, Augsburg - Krefeld 4:1, Hamburk - Norimberk 6:3, Eisbären Berlín - Iserlohn 3:2 po sam. nájezdech.