Vašíček gólem přispěl k výhře nad Rangers

• 1
New York - Newyorské hokejové derby mezi celky Islanders a Rangers neztrácí na náboji ani v přípravě. Vypjatý souboj, ve kterém rozhodčí udělili 161 trestných minut, skončil hromadnou šarvátkou. Střetli se dokonce i gólmani Rick DiPietro a Al Montoya. Samotné utkání nakonec v prodloužení dovedli do vítězného konce Islanders.

Těžké váhy v sestavách obou newyorských celků se střetly poprvé od brutálního zákroku holí Ostrovana Chrise Simona, kterému již vypršel rekordní trest v podobě 25 zápasové stopky, proti Ryanu Hollwegovi.

Hned v samotném úvodu zápasu zvýšil napětí domácí obránce Andy Sutton poté, co loktem zasáhl útočníka Rangers Ryana Callahana.

Nejbouřlivější částí zápasu však byla jednoznačně prostřední hrací část.

Kromě sedmi branek se v ní totiž diváci v hale Nassau Veterans Memorial Coliseum dočkali souboje, ve kterém se Ryan Hollweg snažil pomstít Chrisi Simonovi.

Do hromadné šarvátky se zapojili dokonce gólmani Rick DiPietro a Al Montoya.

Po čtyřiceti minutách hry odcházeli hokejisté Rangers, hrající bez kapitána Jaromíra Jágra, do kabin za těsného vedení 4:3.

Ve třetí třetině srovnal český centr ve službách Islanders Josef Vašíček a začínalo se od znova. V následném prodloužení pak dokonal obrat domácích centr Mike Comrie.

Hlavní pozornost diváků však nebyla kladena na konečný výsledek, ale především na souboj Ryana Hollwega a Chrise Simona.

Hudlerovy přihrávky na výhru nestačily

Dvě přesilovkové trefy útočníka Martina St. Louise stály za výhrou Tampy Bay nad Detroitem v poměru 4:3. Hokejisté Red Wings, v jejichž brance dostala před Dominikem Haškem přednost dvojice Osgood-Berkhoel, skvěle vstoupili do utkání.

Během úvodních čtyř minut se trefili Jonathan Ericsson a Johan Franzén. Domácí tým ale sérií čtyř branek, na kterých se jednou přihrávkou podíleli také Václav Prospal a Filip Kuba, postupně otočili skóre ve svůj prospěch.

Detroit již v závěrečné třetině stihl jen snížit. Do listiny střelců se zapsal Brett Lebda. Přihrával mu aktivní Jiří Hudler, jenž měl prsty také u druhé branky Red Wings.

New Jersey si poradilo s Philadelphií

Švédský talent ve službách New Jersey Nicklas Bergfors potvrdil své kvality v přípravném utkání proti Philadelphii. Dvacetiletý pravý křídelní útočník vsítil dvě branky Devils, kteří přehráli své divizní rivaly z Philadelphie 3:1.

V brance domácích se poprvé v přípravě objevil Martin Brodeur, aby během první třetiny zneškodnil všech osm střel soupeře. Jedinou trefu Flyers zaznamenal útočník Daniel Briere, jenž v létě jako nechráněný volný hráč opustil Buffalo.