Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve Filadelfii praží slunce. A zápas pod širým nebem se posouvá

SLUŠÍ MI TO? Místo hokejové helmy se byl Jaromír Jágr před zápasem pod širým nebem sklouznout v čepici s bambulí. | foto: Profimedia.cz

2 2012
Fanoušci ve Filadelfii si budou na start dlouho očekávaného duelu pod širým nebem muset počkat o dvě hodiny déle. Místo jedné hodiny odpoledne zkříží Flyers s newyorskými Rangers hokejky až ve tři. Hrát se tedy bude ve 21 hodin středoevropského času.

Zápas mezi tradičními rivaly s názvem Winter Classic měl původně začít v pondělí v 19 hodin středoevropského času. Vedení NHL se ovšem rozhodlo posunout začátek o dvě hodiny kvůli "špatnému" počasí.

Špatnému ovšem pouze z pohledu pořadatelů. Během pondělního poledne má totiž ve Filadelfii pražit slunce a hokejisté by tak při utkání nic moc neviděli.

Zasnoubení na ledě

Ještě než se led na stadionu Citizens Bank Park stane kolbištěm pro tvrdé hochy ve výstroji, proměnil se v romantické zákoutí. Právě tady se totiž přítel Eric rozhodl požádat o ruku svou vyvolenou Isabelle, sestru hvězdného útočníka Flyers Clauda Girouxe. Navázal tak na loňské zasnoubení před zápasem Winter Classic v Pittsburghu, kde na kolena před svou přítelkyní poklekl s prstýnkem kamarád washingtonského obránce Mika Greena.

"Posunutí začátku vychází z podrobné předpovědi počasí. Díky němu by měli mít hráči i fanoušci optimální podmínky," píše se v prohlášení ligového vedení.

Na pozdější start tak musí přeštelovat denní rytmus i dva čeští protagonisté, útočníci Flyers Jakub Voráček a Jaromír Jágr.

Kladenský veterán už zažil zápas pod širým nebem jako Utkání hvězd KHL na Rudém náměstí v Moskvě. "V Rusku jsem nebyl z toho zápasu nijak nadšený. Nebylo tam moc diváků, bylo asi minus čtyřicet stupňů. Kdo by šel na hokej v minus čtyřiceti? To by musel být bláznivý fanoušek," řekl Jágr pro nhl.com.

To ve Filadelfii bude hrát před více než čtyřiceti tisíci diváky, už proto se na utkání na baseballovém stadionu Citizens Bank park těšil o mnoho víc.

Jaromír Jágr v dresu Philadelphie
MUŠKETÝR Z PENNSYLVÁNIE. Jaromír Jágr si před tréninkem pod širým nebem ve

Jaromír Jágr nejdřív slavil výhru v Pittsburghu, pak si před tréninkem pod širým nebem ve Filadelfii nalepil stíny pod oči a knír.

"Pravděpodobně to pro mě bude podobný šok, jako když jsem přišel v osmnácti do NHL. Do té doby jsem hrál nejvíce před třemi tisíci diváky. A v Americe jsem najednou viděl dvacet tisíc lidí," prohlásil před zámořskými novináři Jágr, který zazářil v posledním duelu na ledě Pittsburghu.

"Ovšem nemyslím si, že tentokrát to bude až tak dobrý hokej. Led bude samozřejmě horší než v hale," předjímal český veterán, jenž si už kluziště vyzkoušel na tréninku. "Díky fanouškům to však bude velký zážitek, to je jasné. A o to tady jde."

Jaromír Jágr na tréninku pod širým nebem:

Autor:

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze