Vedoucí Chomutov prohrál v prodloužení

• 1
Po dvou třetinách vedli hokejisté Chomutova v Berouně už čtyři nula. Slibný náskok ale lídr soutěže neudržel a nakonec prohrál v prodloužení pět čtyři. Vítězný gól vstřelil ve druhé minutě prodloužení obránce Vaněček. Druhý Beroun díky tomu stáhl náskok Chomutova v tabulce na pět bodů.

Hradec Králové - Havířov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Hradec měl po celé utkání převahu, ale Havířov podržel vynikající brankář Vrba. Toho překonal až v závěrečné třetině Polák a pojistku přidal o několik minut později z dorážky obránce Mareček. Havířov prohrál poprvé po sérii čtyř vítězství.
Branky: 44. Polák, 50. Mareček. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 9:6. Bez využití. Diváci: 1000.

Beroun - Chomutov 5:4 po prodl. (0:2, 0:2, 4:0 - 1:0)
Favorit se ujal vedení ve čtvrté minutě, když po přesném pasu bývalého berounského hráče Malečka proměnil sólo Jeslínek. Za necelou minutu přidal druhý gól Šíp a po dvou třetinách se zdálo, že Chomutov bez problémů zápas zvládne. Jenže v závěrečné části se domácí Medvědi vzepjali k neuvěřitelnému náporu. Dokázali vyrovnat a v prodloužení strhl vítězství na stranu Berouna obránce Vaněček.
Branky: 44. Pabiška, 45. Šinágl, 51. Novotný, 55. Dobrovolný, 62. Vaněček - 4. a 37. Jeslínek, 5. Šíp, 32. Jíra. Rozhodčí: Vlach - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:13 navíc Horčička (Beroun) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1800.

Mladá Boleslav - Dukla Jihlava 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
2. a 26. Žák - 18. a 51. Bakus, 42. Padělek. Rozhodčí: Chlaň - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 2117

Kadaň - Třebíč 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Domácí měli v první třetině třikrát výhodu přesilové hry, ale šanci si vytvořili až při třetí přesilovce, kdy ujel Kyvoň. Na gólmana Koťátka ale vyzrát nedokázal. Ještě v téže minutě po teči Polanského se domácí ujali vedení 1:0. V druhé třetině Polanský
tečoval střelu Stavenského, ale Koťátko se štěstím vyrazil.

Ve 35. minutě měli domácí výhodu přesilovky pět na tři a Müller po vyšachování obrany střelou do prázdné branky zvýšil na 2:0. Ve 48. minutě snížil na 1:2 Valko a k vyrovnání moc nechybělo, ale gólman Fikrt domácí podržel. Hosté odvolali 32 sekund před koncem brankáře, ale zapomněli na domácího Pelána, který se vracel z trestné lavice a zpečetil na 3:1.
Branky: 11. Polanský, 36. Müller, 60. Pelán - 48. Valko. Rozhodčí: Florián - Kebrle, Štych. Vyloučení: 6:10, navíc Tvrdek  (Kadaň), Kučný 5 plus do konce, Mazanec a Koťátko 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 520.

Olomouc - Písek 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Vyrovnanou první třetinu vyhráli hosté, když v závěru nahozený puk od modré usměrnil do branky domácích Šimek. V druhé třetině měli Olomoučtí drtivou převahu, zklamali však střelecky, i když alespoň vyrovnali brankou Klimeše.

V závěrečné třetině hosté už na začátku využili svou přesilovku a vsítili díky
Kotaškovi druhý a rozhodující gól. V závěru Olomoučtí mohli vyrovnat, ale nevyužili ani 50 vteřin trvající přesilovku pět na tři, v níž hosty podržel výborně chytající brankář Pinkas.
Branky: 31. Klimeš - 18. Šimek, 44. Kotaška. Rozhodčí: Hradil - Škach, Váňa. Vyloučení: 4:6, Jelen 10 min., Štrach 10. min. (oba Písek). Využití: 0:1: Diváci: 850.

Opava - Brno 1:1 po prodl.(0:1, 1:0, 0:0)
Při hře v oslabení na obou stranách se před domácí brankou nejlépe zorientoval hostující Nohel a přesnou tečí poslal hosty do vedení. V druhé třetině se domácí snažili o vyrovnání a dosáhli jej v přesilovce, když Kaňka prudkou střelou překonal
brankáře hostí. Poslední třetina přinesla souboj s mnoha vyloučeními, jen bez brankového efektu. V prodloužení měli domácí dvě šance, ale neproměnili je.
Branky: 28. Kaňka - 13. Nohel. Rozhodčí: Volf - Vrdlovec,
Šimůnek. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. Diváci: 410.

Prostějov - Ústí nad Labem 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Severočeši zahájili zápas sebevědoměji a byli nebezpečnější, ale ve druhé části úvodní třetiny Hanáci hru vyrovnali a otevřeli skóre. Když krátce poté hosté vyrovnali a ujali se vedení, nebyly ambice domácích růžové, ale jejich bojovnost přinesla úspěch v podobě vyrovnání na 2:2.

Potom však hráli Ústečtí v pěti proti třem a dvojnásobnou přesilovku využili. V závěrečné třetině byli Prostějovští lepší, ale chybělo jim střelecké štěstí. Naopak v samotném závěru utkání ještě dvakrát kapitulovali.
Branky: 17. Černý, 27. Kašík - 23. Evan, 25. Appel, 35. Kudrna, 58. D. Tvrzník, 60. Buďa. Rozhodčí: Dvořák - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 5:6 navíc Sýkora (Ústí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1800.

1. Chomutov       18 15 0 0 1 2 72:26 46
2. Beroun            18 12 2 0 1 3 53:37 41
3. Jihlava            18 12 1 1 1 3 53:44 40
4. Ústí n/L           18 10 2 0 1 5 56:37 35
5. Kadaň             18 9 0 2 2 5 53:44 31
6. Hradec Kr.       18 9 1 0 1 7 60:45 30
7. M. Boleslav      18 7 2 1 0 8 48:38 26
8. Olomouc          18 6 2 2 0 8 36:42 24