Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Den v Montrealu s Plekancem a Vondráčkovou končil výběrem kočky

ZA DĚTMI DO NEMOCNICE. Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec vyrážejí na návštěvu do dětské nemocnice v Montrealu. | foto: iDNES.cz

26 2011
Hokejový trénink, lekce francouzštiny, návštěva dětské nemocnice i útulku pro psy a kočky. Jak vypadá jeden "obyčejný" den Tomáše Plekance s Lucií Vondráčkovou, mohou vidět diváci v dokumentu kanadské televize. Její reportérka ho strávila v Montrealu s českým útočníkem a zpěvačkou od rána až do večera.

Dokument natočený již v prosinci 2010 nabízí zajímavý pohled do soukromí známého českého páru. Zatímco v Praze a v Kladně je větší hvězdou mladá herečka a zpěvačka Vondráčková, v Montrealu je to přesně naopak. Plekanec rozdává podpisy doslova na každém rohu, zato o jeho partnerce ví málokdo.

"Mě si tady nikdo nevšímá, nikdo neví, co jsem zač," říká Lucie.

"Doma je to obráceně. Tam poznává málokdo mě. Když máma přijede sem do Montrealu, pořád mi říká: Pojďme do nákupního centra. Chci vidět, jak tě tam budou všichni zastavovat a říkat si o autogram, to se mi moc líbí," usmívá se Tomáš.

Televizní dokument ukázal i zajímavé stránky osobností obou partnerů. Například Plekancovu dochvilnost: mladík bývá všude s předstihem, i v tréninkovém centru Canadiens je ze všech hráčů vždycky první. Nebo že jeho manželka velmi dobře ovládá cizí jazyky. Zatímco on se prohání po ledě při tréninku, ona se potí v jazykové škole na hodinách francouzštiny.

"U mě francouzština vázne, já jsem na to trochu líný. Ale Lucka si všechno domluví sama," přiznává hokejista. Ten v dokumentu nechá nahlédnout i do běžných mimohokejových aktivit hokejistů NHL. Se spoluhráči navštíví dětskou nemocnici v Montrealu, kam - žádné překvapení - opět přijede jako první z celého týmu. A večer se pak s Lucií stihne ještě zastavit v útulku pro domácí zvířata.

Tam si oba chtěli vybrat kocoura, kterého si měli po deseti dnech zvykání odvézt domů. Favoritem před kamerou byl Artur, z toho ovšem nakonec sešlo. Dnes mají Plekancovi doma v Kanadě kocoura jménem Bart.

Sám hokejista by chtěl raději pejska, v mládí míval s rodiči pudla. Vzhledem k náročnému programu v sezoně si však psa z útulku vzít nemůže. "Se vším tím cestováním do Evropy a zpátky to nejde," lituje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze