Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Diváci v Kanadě zaplavili hřiště plyšovými hračkami. Hodinu se uklízelo

Hráči týmu Calgary Hitmen se válí v tisícovkách plyšáků | foto: www.hitmenhockey.com

21 2010
V kanadském Calgary vymysleli zajímavý způsob, jak na Vánoce potěšit malé caparty z dětských domovů a nemocnic plyšovou hračkou. Využili k tomu hokej a za pár minut jich získali neskutečných 23 096 kusů.

Akce s názvem Petro Canada Teddy Bear Toss už je známá po celé provincii Alberta, konala se totiž pošestnácté. Populární je především díky místnímu týmu Calgary Hitmen, který hraje juniorskou soutěž Western Hockey League.

Organizátoři vždy dopředu oznámí, kdy si mají fanoušci vzít na zápas plyšáka a ti ho pak po prvním gólu domácího týmu hodí na led. "Je to pro všechny velká zábava," směje se útočník Cody Sylvestr, autor poslední branky, jež spustila lavinu.

Lavinu, která překonala všechny dosavadní rekordy. Ze zaplněného hlediště, v němž se tísnilo téměř 17 tisíc diváků, na led létaly nekonečné hordy hraček zhruba patnáct minut. Téměř hodinu pak zabralo, než se všechno uklidilo a mohlo se znovu hrát.

"Lidi se na ten okamžik těší a nevadí to ani nám hráčům," říká Sylvestr. Aby ne, když jde o charitu. Proto se chytrý marketingový tah rychle uchytil i v dalších městech: Lethbrige či americkém Spokane a Portlandu.

Autor:

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze